Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az embernek másnap...

Miért van az embernek másnap lelkiismeretfurdalása ha előző éjjel ivott? Még akkoris ha nem csinált hülyeséget.

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vallásos,vagy ilyesmi.
2010. szept. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a természetes gátlásait, önkontrollját részben levedli, ha nem is csinál semmi durvát, és ezért szégyenérzetet érez... furcsa dolog, de így van. Nekem is mindig hihetetlen szégyenérzetem van, pedig nem is szoktam sokat inni, és tök csendes meg nyugodt vagyok berúgva, semmi hülyeséget nem csinálok. De mégis... szégyellem, hogy akkor a normálisnál sokkal lazább meg nemtörődömebb vagyok, és valahogy szánalmasnak érzem, hogy alkohol nélkül például sokkal gátlásosabb vagyok stb.

Szerintem aki amúgy is gátlástalan, az nem érez bűntudatot, csak aki amúgy kicsit önkontrollosabb meg gátlásosabb.

2010. szept. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak mert előző éjjel a normálisnál magasabb fokú boldogságot generált az ital, másnap a normálistól eltérően levert vagy, a fizikai tünetek pedig emlékeztetnek, mekkora baromság volt berúgni...
2010. szept. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lelkiismeret furdalas akkor szokott jelentkezni, amikor rosszat csinaltal,

egy olyan dolgot, amit Te nem tudsz elfogadni, tehat a tudat alatt, tiltott, vagy rossz dolognak itelsz meg, de megis megtetted.


Ilyenkor amikor valaki vallasos, az bunbanati imat csinal es imadkozik, azert hogy a lelket megtisztitja,

vagy mint a szentek, Akik ilyenkor meg bojtoltek is, vagy fizikai verest kinaltak fel a teremtonek azert, hogy Isten megbocsassa a buneit.


De volt ra pelda, hogy egy ember minden fizetesnel kartyazott, s elvesztette a havi fizeteset, ahol aztan komoly veszekedesek voltak otthon e miatt.

Aztan az asszony terhes lett, s szules elott volt, amikor a ferj ujra elment es elkartyazta a keresetet, annak ellenere, hogy megigerte, hogy nem tesz ilyet soha tobbet, tehat tisztaban volt azzal, hogy O rosszat tesz ezzel a csaladjanak, es sokszor volt lelkiismeret furdalasa is.


A legutobbi esetnel mar annyire szenvedet ettol az erzestol, hogy nem mert hazamenni, s inkabb felakasztotta magat, tehat az ongyilkossagot valasztotta.

2010. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!