Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kell tequilát inni?

Hogyan kell tequilát inni?

Figyelt kérdés
Én a citrom és a só szerepére vagyok kíváncsi...
2008. dec. 22. 12:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Előszőr a citrommal megnedvesíted a kézfejed, majd rászórsz egy kis sót. Aztán lenyalod a sót, megiszod a tequilát, és megeszed a citromot.Nekem a kedvencem:)
2008. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Van egy olyan változata is, amit ugyanígy isznak, csak narancs és fahéj verzióban. Nekem jobban bejön a citrom-só.
2008. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:)
2008. dec. 22. 14:20
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Hasonlóan szoktam inni, mint az első válaszoló, csak két külön helyre kenem a citromot és szórom a sót a tenyeremre, aztán sónyalás-citromnyalás-tequila, s végül a citromot megeszem. Majd kipróbálom úgy is, hogy a citromlébe szórom a sót. :)
2008. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
82%

Az attól függ h a tequila Silver vagy Gold.

ha Silver: ( só+citrom )

akkor só az ujjad közötti részre lenyalni hamar rá a tequilát és utána gyorsan a citrom

ha Gold: ( fahéj+narancs )

akkor fahéj az ujjad közötti részre lenyalod hamar rá a tequilát utána pedig gyorsan narancs


Jó ivászatot.:D

2009. jan. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%
A citromot nem muszáj megenni, ki lehet harapni a héjából a lédús részt, vagy elég egyszerűen kiszívni belőle a levet. Én régebben ittam úgy is, hogy előre kiszívtam a citromlevet, és utána küldtem be a tequilát. Úgy sem rossz, egész más ízek jönnek ki.
2009. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
39%
mi is a haverokkal ugy szoktuk inni a tequilát hogy so, tequila, citrom. DE fogadásból kitaláltunk valami baromságot képzeld azt hogy a citrom a szemedbe megy a só az orrodba és tequila töményen a szádba.Ezek után már az ízét sem érzed ja és feltétlenül nézzétek meg a videót-> http://www.youtube.com/watch?v=_SogHB-nw4c(az elején van egy kis szöveg de utána jön az akció.ÉRdemes megnézni.És érdemes kipróbálni. Amugy íigy sokkal jobban üt. :)
2009. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
60%
Bocsi rossz a link na ez biztos hogy jó lesz ..FEltételenül mézzétek meg!!!:D http://www.youtube.com/watch?v=_SogHB-nw4c
2009. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Phoney ***** válasza:
89%

A citrom és a só szerepe az, hogy elfedje a rossz minőségű (viszont drága) mixto-tequilák ízét, ugyanis olcsó italt drágán árulni nagyon-nagyon jó üzlet. (Lásd még az itthon kapható, 2-3e Ft-ot érő "abszintokat".)


Próbáld ki bármilyen olcsó és rossz vodkával, hogy sóval-citrommal hirtelen nagyon is ihatóvá, sőt kellemessé válik.


Ezeknek a tequiláknak csak a fele igazi tequila, ugyanis a mexikói törvények engedélyezik, hogy 49% cukorszeszt is hozzáöntsenek. A tiszta teqilák 8 ezer Ft körül kezdődnek, és magukban is ihatóak.

2010. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
93%

Tequilát nem iszunk sóval citrommal!

Legalább is Európán kívül. Ott csak annyi h lehajtod a tequilát és közvetlen utána lehajtsz ugyan annyi paradicsomlevet, ízlés szerint borsozva.

Szerintetek egy Macho mexico-i nyalogatni fogja a kezét?

Elég b*zis ha belegondolsz!

2011. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!