Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Saját készítésű pálinkafőzőmet...

Saját készítésű pálinkafőzőmet,hogy jelentsen be,mikor nincs rá semmi papírom?

Figyelt kérdés

#pálinka #üst #pálinkafőző #Pálinkafőző üst
2022. szept. 16. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Miért jelentenéd be és kinek?

Saját részre meghatározott mennyiséget főzhetsz engedély nélkül.

2022. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
NAVnak kell egyedül bejelenteni.
2022. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el a "Magánfőzés szabályi" bekezdést. A tulajdonszerzés saját készítésűnél felfogható az elkészülés időpontjának szerintem.


[link]

2022. szept. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyi önkormányzaton kellene bejelenteni!

Engedéllyel lehet főzni, nem engedély nélkül!

Hivatalosan úgy működne a dolog, hogy a nav felé kellene bejelenteni azt, hogy 1. mennyit fogsz főzni adott évben 2. és mikor! 86 literig adómentesen főzhet mindenki otthon, azonban be kellene jelenteni a főzést is, várhatóan hány liter pálinkád lesz adott évben, de akár bejelentheted több részletben is, főzés megkezdése előtt mennyi várható a cefréből. Amennyiben bejelented, akkor a NAV a bejelentett mennyiségről készít egy származási igazolást, gyak. ugyanaz, amit a bérfőzdében kiállítanak. Ez arra jó, hogyha esetleg kapsz egy helyszíni NAV ellenőrzést akkor tudod igazolni a pálinka származását, hogy azt Te készítetted, továbbá szükséges akkor is, ha versenyre neveznéd be a pálinkádat. Továbbá arra is jó ez, hogy tudd igazolni az össz mennyiséget is, amit birtokolsz, hisz bár esély erre kicsi (mert azért meg is isszuk azt, amit főzünk) hogy 86 liternél többet birtokolsz, de ha esetleg ennél többet, de tudod igazolni, hogy ez részben előző év(ek)ből van, akkor birtokolhatsz ennél többet is! Ha nincs róla igazolásod, hiába adómentes 86 literig a főzés, nem kötelesek elhinni, hogy azt Te főzted, így elkobozható és birtoklása büntethető.

Házi barkács pálinkafőzőt nem lehet bejelenteni, és nem is lehetne használni, bejelenteni csak úgy lehet pálinkafőzőt, ha annak eredetét tudod igazolni, számla, gyártási hely. A kérdésre a válasz az, hogy sehogy!

2022. szept. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem egészen. Én Daruvárról hoztam, a vámosok megnézték,szép.

Bejelentettem az önkörmányzatnál.

Se szla,se sorszám,se semmi.

Főzök,mint a gép.

2022. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Apám is bejelentette a jegyzőnél a főzőt ami meg van évtizedek óta. Honnan lett volna bármi eredetet igazoló papír? Elfogadták. Régen vettem párlat jegyet is össz vissz vagy 100 litert. Jöjjenek mondják meg mikori az a pálinka.
2022. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs a szomszédságban, ismeretségi körödben, rokonságodban ilyen fogyatékos házmester szindrómás, akkor szerintem ne fáradj
2022. szept. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Azt tudtam hogy be kell jelenteni a pálinkafőzést ha saját célra főzöm is,de nem tudtam mi a helyzet a házi barkács főzővel.

Már megtudtam,hogy ha kijönnek ellenőrizni akkor kérheti a Nav az eredetét igazoló papírokat.

2022. szept. 18. 19:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!