Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A vodka-narancs nem romlott...

A vodka-narancs nem romlott meg úgy, hogy nem a hűtőbe tároltam egy hétig és még két hétig kibirja ha beteszem?

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdésnek hangzik. Mert egy alkoholos ital nem tud meg romlani. Viszont sajnos bele öntöttem a narancsot 1 hete és még a hűtőbe is elfelejtettem betenni. Most megint vagy 2 hétig tárolni akarom egy bulira.

Azért teszem fel a kérdést mert ugye a vodka nem romlandó viszont a narancs igen és így, hogy beleöntöttem az külön is meg romlik vagy ugyanúgy nem lesz romlandó.



2022. okt. 1. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha meg nem is romlik de a minősége romlik. Én nem innám meg.
2022. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A narancs miatt a helyedben ezt kukaznam
2022. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 A minőség nem lényeges csak az, hogyha már mérgezést kapunk akkor az alkohol mérgezés legyen szinplán. Ne romlott ital mérgezés.
2022. okt. 1. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez részben attól függ, hogy milyen erősre keverted. A legtöbb vodka-narancs elég híg, 10% alatti, ilyenkor gyakorlatilag nem tartósít az alkohol.


De persze ha eleve UHT-narancslevet használtál, még simán lehet jó. A friss narancsleven meg látszódna, hogy már szürke. Ha mégsem, akkor majd erre a vécén üldögélve rájössz.

2022. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miranda narancs volt és nagyjából 3dl lett betöltve 2-2,5 dl kalinka mellé.
2022. okt. 1. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Istenem, kérdező :DDDD Szerinted egy Mirindán mi a bánatos f.sz tudna megromlani? :D
2022. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert mégis miért vagy, hogyhogy nem tud megromlani?
2022. okt. 1. 22:36
 8/9 anonim ***** válasza:

5


Azt hittem,hogy 100%-os narancsléről van szó..A Miranda az nem is narancslé.Az csak narancs ízű üdítő.Bőven van abban annyi vegyszer,hogy ne romoljon meg ilyen rövid idő alatt.

2022. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezek nem tudnak megromlani. Azért van a palackokra 9-12 hónapos lejárati idő írva, mert a szénsav lassan a palack falán át kipezseg és az üdítő "lapos" lesz, nem azért, mert megromlanak.
2022. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!