Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholisták! Az alkohol...

Alkoholisták! Az alkohol előtt mástól is függöttetek?

Figyelt kérdés

Pl. gyerekként cukorka, nyalók, kóla, chips, akármi.


Egyrészt úgy lettem alkoholista, hogy dédapám, nagyapám is az volt, faterom már nem borozik, mert állítása szerint attól áll a péló, ezért le kell lombozni, így csak sör és pálinka, de leginkább pálinka, sör mint víz kísérővel, tehát nem javul, csak romlik és még meg is magyarázza.

Viszont abszolút antialkoholista voltam faterom miatt 15 éves koromig, aztán osztálytársaimmal elkezdtem sörözni, és rájöttem,hogy hát lehet úgy is inni, hogy nem ártasz vele másnak, szóval nem is az a baj az alkohollal, hogy függő vagy, hanem hogy agresszív leszel. De ha nem leszel, akkor végül is fogyaszthatod, ám ebbe most ne menjünk bele.

Másrészt bár alkoholellenes voltam, kora gyerekkoromtól kezdve mindenre is rá voltam függve. Hiába tudtam óvodásként, hogy ne igyak rostos baracklevet, mert beindít, az íze miatt nem tudtam ellenállni, így hát ronanhattam a wc-re, és sajnos nem mindig sikerült oda eljutni.

Mivel iskolában mindig kaptam zsebpénzt, brutális mennyiségben költöttem csokira, chipsre, szó szerint függő lettem. Kóla is, de az legalább volt otthon is, persze ettől még vettem az iskolában is. A mélypont az volt, mikor volt otthon díszcsokimikulásunk, céges nagy, nem boltban kapható, egyet még csak-csak hagytunk megromlani, de mikor nagybátyám hozta a következőt pár évvel később, és anyukám felrakta a polcra a másik mellé, mikor faterom nem volt otthon, mint részeg, függő hajléktalan csöves drogos szarok, kiköveteltük, kisírtuk anyukámtól, hogy bontsuk már fel, és felfaltuk a nagy mikulást még aznap.

Bár ez a sztori mostanában már nem nagyon jut eszembe, most igencsak elgondolkodtató, hogy tényleg drogosként viselkedtünk ott, csak akkor 10-11 évesen még a cukor volt a drogunk.

Sajnos a chipsről ma sem szoktam le, nagyon sokáig gyűlöltem a gyorséttermeket, de egy idő után annak is megadtam magam, 4.5 éve pedig pláne, mikor elkezdtem versenyevők gyorséttermi videóit nézni, és hirtelen kisétált 10-20 ezer a zsebemből hamburgerre, pizzára. Ez később abbamaradt, de most némileg újra előjött.

Az alkoholnál nyilván voltak hullámok, változatok, élethelyzetek, most az van, hogy eljutottam oda, hogy egyre többet kell innom, hogy berúgjak, ezért muszáj vagyok akár többször is boltba menni, mert azt hiszem, elég lesz, de nem, ezért megyek megint.

Megtehetném, hogy nem fogyasztok semmit, ülök egy helyben és nem kaparom a falat, de úgy vagyok vele, minek. Egy párkapcsolat hiányzik az életemből, abban megjavulnék, de az meg pont nem jön, és nem emiatt, mert elkerülnék az alkoholistát. Olyan értelemben nem vagyok alkoholista, hogy bármikor is rosszul lennék, mert nem iszom. Azért kell ez-az néha, mert magányos vagyok.


2023. jan. 13. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Addiktív személyiséged van, ráadásul a családi példa is nagyon rossz. De amíg nem teszel nagyon erős elhatározást, hogy leszoksz, addig csak romlani fog a helyzet.
2023. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

"abszolút antialkoholista voltam faterom miatt 15 éves koromig, aztán osztálytársaimmal elkezdtem sörözni"


Tehát 15 éves korod óta iszol alkoholt, és megpróbálod bemagyarázni magadnak, és másoknak is, hogy bármikor abba tudnád hagyni, de nem akarod.

Tipikus ez a hárítás, kibúvó keresés, de sajnos az áll mögötte, hogy az alkohol az első.

Nem kell ahhoz minden nap inni, de amikor döntési helyzetbe kerül az illető, nem mindegy, hogy merre lép.

"ha barátnőm lenne, nem innék" - nem igaz. Azért nincs barátnőd, mert nem teszel érte, hogy legyen, inkább iszol. stb, stb.

Ne vedd személyes sértésnek, elég idős vagyok már ismertem sok alkoholfüggőt, és nekem is megvolt a bulizós korszakom, és az általad leírt jelenségeket is ismerem a környezetemben lévő alkoholistáktól.

Megy a hárítás, magyarázat gyártás (nem iszok minden nap, kibírom, ha nem ihatok napokon keresztül, stb).

Köze nincs ahhoz, hogy gyerekkorban el volt-e kényeztetve, habzsolta az édességet, vagy sem... 15 évesen elkezdeni a rendszeres alkoholizálást sem normális ütem, ott inkább tudat alatt, vagy tudatosan az történt, hogy +felnőtt vagyok, iszok, mint a felnőttek"

2023. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem az én személyem volt a kérdés, csak támpontokat adtam a válaszhoz. :D De örülök, ha ti egyáltalán nem isztok!


További részletezésbe nem megyek bele, hol nincs igazatok, mert rá tudnék cáfolni az ismeretlenül is bedobott "érveitekre", de mint írtam, alkoholisták a célközönség a kérdésemnél.


Amúgy azt se írtam le, hány éves vagyok, hogy sokan tűnhessen a "15 éves korod óta":

2023. jan. 13. 20:55
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
egyrészt az alkohol nem vált ki mindenkiből agresszivitást, de ezt lehet tudod is. és igen, vannak ilyen addiktív természetű emberek, ők általában nem élnek túl sokáig mert valamibe úgy belecsavarodnak, tönketeszik maguk idő előtt hogy hamar véget ér.
2023. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egy párkapcsolat hiányzik az életemből, abban megjavulnék, de az meg pont nem jön, és nem emiatt, mert elkerülnék az alkoholistát. Olyan értelemben nem vagyok alkoholista, hogy bármikor is rosszul lennék, mert nem iszom. Azért kell ez-az néha, mert magányos vagyok."


Ez annyira tipikus és közhelyes duma egy alkoholista szájából, hogy az parádés.


De, alkoholista vagy. Az, hogy saját magadnak megmagyarázod és indokot találsz arra, hogy miért iszol, még ugyanúgy alkoholista vagy mint a többi, pusztán találtál valamit amit saját magadnak bemantrázol, mert megnyugtat és abba a hitbe ringat, hogy te különb vagy mint a többi iszákos, de ez nyilván hazugság, tehát saját magadnak is hazudsz.


Egy alkoholistának teljesen mindegy hogy magányos, szomorú, vagy éppen boldog és energikus. Mindig van ok inni. Ha nem a magány miatt, akkor az öröm miatt.


Képtelen vagy megküzdeni a mindennapokkal mint egy normális ember, aztán jössz itt a szülőkkel, a nőkkel meg a hasonló dumákkal, az a lényeg, hogy áldozat szerepben legyél és véletlenül se kelljen szembesülnöd azzal hogy a személyiséged egy nagy 0, emellett még alkoholista is vagy.


"További részletezésbe nem megyek bele, hol nincs igazatok, mert rá tudnék cáfolni az ismeretlenül is bedobott "érveitekre", de mint írtam, alkoholisták a célközönség a kérdésemnél."


Nyugodtan menj csak bele részletezésekbe, bár nyilván nem fogsz, mert fosol a tükörtől, mint ahogy az alkoholisták 99%-a. Rettentő okosnak gondoljátok magatokat az élet számos területén, csak aztán valaki tükröt ne tartson felétek, mert olyankor jönnek a "rá tudnék én cáfolni" meg "nem magyarázok én senkinek semmi" monológok.

2023. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Belemennék, mert annyit írtam már ide alkoholista témában, hogy nincs rejtegetnivalóm, ha nagyon szeretnéd, még korábbi kérdéseket is link-elhetek, de arra értettem nemcsak a választ, hanem a kérdést is (és itt már tényleg ki kell mondanom, hogy te vagy a hülye, ha nem értetted meg, amit kérdeztem), hogy alkoholisták írják le, volt-e korábbi függőség az életükben.

Tehát a kiírt kérdés nem rólam szól, lehet, hogy túl sokat írtam magamról, mert épp ráértem péntek este (plusz csak egy kis témavezetés, gondolatébresztés egy alkoholista válasza előtt, jobban átgondolva részletesebben kifejtheti), de ha valaki feltenné a kérdést, mi a kedvenc ételetek, és mellé odaírnám, hogy nekem a krumplis tészta, akkor azt elemeznéd, hogy miért a krumplis tészta, és nem írnád le, hogy neked a baklavás bivaly? Aztán a végén a nagy vita közepette még bevallanád, hogy neked is a krumplis tészta. :D


Most hirtelen írok egyet,

2023. jan. 13. 21:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
nagyivó vagyok, olyanra emlékszem hogy gyerekkoromban rengeteget chipseztem, szinte majdnem minden nap kaptam. nem tudom összefügg-e
2023. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon beszűkült a látásod, ha azt hiszed hogy az alkohol egy pozitív szer és a legjobb, mert van egy kis élénkítő hatása. Mikor elsőnek kipróbáltam az alkoholt, nem tudtam elképzelni hogy ennél van jobb szer és oda voltam érte, de mikor eltoltam egy Holland fűves cigit, az alkohol egy kivételesen semmirekellő és negatív szer lett mellette, és teljesen eltörpül mondjuk egy Lemon Haze mellett. Ha ennyire nem tudod hogy jó cselekedet az alkohol vagy sem, hogy szabad-e inni vagy nem, hogy mit ront el az életbe, ha minderre meg akarod találni a megoldást, akkor utazz el Hollandiába és szívj el egy prémium Holland fűvest. Ne legyél abban a tévhitben hogy az alkohol a legjobb, és abban sem hogy az alkohol az egyáltalán jó és pozitív szer. Egyáltalán nem találod meg az utad tőle, még a drágábbtól sem.


És közeltsem ér véget a legjobb szerek sora a minőségi fűnél. A legjobb szer amiről valaha is halottam az a varázsgomba, ami szintén Hollandiában kapható. Sok szerencsét hozzájuk!

2023. jan. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Elképzelem, ahogy felteszek egy kérdést, hogy milyen autót vezetni, és ott valaki azt írja, hogy "teljesen eltörpül mondjuk egy bicikli mellett" :D :D :D


Miért csak ebben a témában nem lehet a kérdésre válaszolni?


A 7-esnek köszönöm, az egyetlen értelmes válasz.

Amúgy csak én iszok, vagy a ti agyatok vitte el a fű/nemalkoholizmus? :D

2023. jan. 14. 00:39
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég szégyen kérdező, hogy ennyire nevetsz mindenen, és hogy ennyire nem érdekel hogy a családodban mindenki alkoholista.
2023. jan. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!