Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van Magyarországon koktélkever...

Van Magyarországon koktélkeverő verseny?

Figyelt kérdés
De olyan, amihez nem feltétlen kell bartendernek lenni, hanem átlagember is nevezhet. Ma összedobtam egy nagyon jól sikerült koktélt és eszembe jutott, hogy vannak e ilyen versenyek nálunk :D

2023. febr. 11. 19:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Igen, de csak szakmabelieknek
3 szavazat
1 2
 1/13 anonim válasza:
83%
Neten utananeztel?
2023. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze. Én már jártam olyan házibuliban, ahol volt ilyen verseny. Ketten versengtek, hogy kinek finomabb a koktélja, aztán a győztesnek kikiáltott versenyző egy 3 literes leveses tálban keverte össze amit talált, és rendesen sorba álltak a vendégek a poharukkal, hogy szedjen nekik is egy merőkanallal. Amikor elfogyott könyörögtek, hogy csináljon egy újabb tállal. Reggelre megdőlt a hányások száma/vendégek száma világrekordja.
2023. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van.
2023. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, csak olyanokat találtam, ahol szakmát tudni kell
2023. febr. 11. 20:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Vagy már nem aktuális
2023. febr. 11. 20:48
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Ja, hát nyilván nem nevezhet mindenféle dillettáns, csak mert otthon összeöntötte a sört borral.
2023. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Látom a lényeg maradt meg. Egész eddig arról volt szó, hogy összeöntöttem egy nagyon jól sikerült koktélt, és SZAKMAI TUDÁS NÉLKÜL is lehet e koktélkeverő versenyre jelentkezni. De már elengedtem, csak kíváncsi voltam.
2023. febr. 13. 21:14
 9/13 A kérdező kommentje:
És ne legyünk már ilyen felszínesek. Sör+bor? Ittál te valaha koktélt?
2023. febr. 13. 21:15
 10/13 anonim válasza:

Ha benne vagy a Magyar Bártender szövetségben, akkor vehetsz részt az ilyen nagyobb, általuk rendezett versenyeken(pl barshow).

DE

Vannak ilyen kisebb versenyek is, mint pl most volt márciusban az első hungarian tiki cocktail verseny, amit a BestMixer szervezett. Ide bárki jelentkezhetett, csak egy jó receptúrát kell írni. Majd ha beválogatnak, akkor egy jó előadással elkészíteni. :)

Az egyik hátránya úgymond "amatőrként", hogy nincs kőbevésve, hogy ide profi mixerek nem jelentkezhetnek, így egy kicsit nehezebb a győzelmi esély a kezdőknek.

Viszont ha tényleg érdekel akkor figyeld a Facebook oldalukat és próbáld ki. Egy nagyon jó élménnyel leszel gazdagabb, az biztos. ;)

2023. márc. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!