Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Hunyadi sörben most hirtelen...

A Hunyadi sörben most hirtelen komlót érzek, nem is keveset. Te melyikre tippelsz?

Figyelt kérdés

Nekem olyan, mintha kevéske Styrian Goldinggal lenne hidegkomlózva, legalábbis nekem az ad be ilyen fura szőlőcukorszerű illat-ízvilágot. Leírása szerint virágos, citrusos, fenyős, és ha akarom, nyilván azt is tud mutatni, különböző sorrendben. Nagy örömömre úgy néz ki, konzisztensre állt be az íze, és talán ez még elviselhető furcsaság, igaz, nem tipik lager ekkora illattal, hoplagernek viszont túl harsány noble illatkarakter. A dobozosról beszélek, az üvegest a mai napig nem merem kipróbálni se, csomószor szívtam vele. Talán ezután...


A szkeptikusabbak kedvéért: sör van benne, tényleg. Igazán nem a nagyüzemi megúszós szódavíz. Ropogós lágernek ne vedd, inkább session ale jellegű pseudo lager (tehát ale). Egy darabig Voss kveik karaktert fedeztem fel benne, az elfogadhatóbb volt, főleg 200 alatt (most 255, feü), a kezdetekben pedig finom, de nem édes, erjedés előtti sörlé ízvilággal kápráztatott el, na az valami volt (150 pénzért bakker). A kettő közt csomó oxidációprobléma jött, kicsit a dobozosból is, de az üveges volt az igazi okádék. Mára mintha rendeződne, tehát szép hazánk délkeleti negyedében Bora kereskedésben jártas barátaim, ha megtennétek, hogy invesztáltok 255 pénzt egy kóstolóba, szigorúan a dobozossal (bár ha üvegesről van infó valakinek, tegye a közösbe, nyilván), tegye meg, elég jó sör ez még így, ezer arcváltás után is, és legalább kicsit tehetsz így is értünk, fellow minimálisan igényesebb csóró akvaristákért vagy mi.


2023. márc. 20. 17:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!