Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen gyengének kell lennie...

Milyen gyengének kell lennie egy alkoholos italnak, hogy mondjuk egy sivatagban már ne haljak szomjan, ha csak azt ihatom?

Figyelt kérdés

Úgy tudom (meg tapasztalom is), hogy a sör folyadékmennyisége nem tudja ellensúlyozni az alkohol vízhajtó hatását, hiszen ha 6-7 sört megiszok, dehidratált leszek. Feltételezem akkor, hogy ha csak sört ihatnék, előbb-utóbb szomjan halnék. Vagy nem? Csak mert hallani ilyen legendákat, hogy vannak alkoholisták, akik szó szerint sört és fröccsöt isznak víz helyett.


De mondjuk egy 2%-os citromos sörben már több a folyadék, mint amennyit szárít az emberen?



2023. jún. 13. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudok olyan esetről, amikor 8 órát kocsikáztak át a sivatagon légkondi nélkül, viszont elektromos hűtőláda volt a kocsiban. Az utasok hideg sörrel hűtötték belülről magukat, a kólát meghagyták a sofőrnek.

Kívűlről: a pólójukat nyomták bele időnként egy vödör vízbe, amíg az száradt, valamennyire hűtött.

Volt vagy 40 fok. Egyikük sem halt szomjan.

2023. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Itt számít a mennyiség. Azért voltál dehidratálva, mert nagy mennyiségben fogyasztottad kis idő alatt az alkoholt. Ráadásul nem írtál az ételről. Egy sivatagos körülmények között, ha van elegendő söröd amit beosztasz mondjuk 2 doboz egy nap, az elégnek kell lennie addig amíg éhen nem halsz.
2023. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2


2 doboz egy napra nagyon kevés. Napközben nagyon meleg van. Hiába száraz a levegő, 40 fok fölött izzadsz, mint a ló. Egy órát kellett várjak Irakban fél liter vízzel. Azt hittem szomjan halok. Leguggolva igyekeztem magamra árnyékot vetni. Egy csavart minaretre akartam felmászni.

Valami ilyesmire:

[link]

Kiszálltam a buszból -"fél óra múlva jönnek értem".

Volt az bő egy óra is.

Ráadásul a feljáró félúton le volt omolva.

2023. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valamiért nem jó a link.

Van másik:

[link]


A minarettől pár száz méterre volt az út, nem mertem megkockáztatni, hogy az úttól távol, a minaret árnyékában várjak.

2023. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos igazad van, nem voltam sivatagban. Alkohollal hamarabb meghalsz mint sima vízzel ez egyértelmű.

Citromos 2%-os meg alkoholmentes sör ajándék amúgy ilyen helyzetben hiszen ebből lehetetlen úgy berúgni, hogy másnap dehidratalt legyél. Üres gyomor kell és rengeteg-rengeteg.

Ha tömény van nálad például és azt nyomod a sivatagban folyadékként, garantált a halál.

2023. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt is egy Star Trek filmrész a tömény alkohollal a sivatagban kapcsolatban ha érdekel küldöm
2023. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:

Az alkohol nem automatikusan hajtja ki a vizet, a szervezet pedig nem fog önként múmiát csinálni magából, úgyhogy egy bizonyos hidratációs szint alatt nem fog még több vizet kihajtani belőled, csak a nélkülözhető mennyiséget. Ezért is nem lehet szomjan halni a piálástól, akármennyit is vedelsz napokon át.


Szóval igazából nem az a kérdés, hogy milyen alkoholtartalomig nem halsz szomjan, hanem az, hogy milyen alkoholtartalmig tudsz elég vizet bevinni úgy, hogy közben ne kapj alkoholmérgezést. Arra mernék fogadni, hogy 5%-os sörön lazán túl lehet élni nagy melegben is, de amúgy közel biztos vagyok benne, hogy egyes alkoholisták napi folyadékbevitelében megvan akár a 15% átlag alkohol is. Olyan többnapos bulikról, fesztiválokról meg nem egy ember beszámol, hogy sör-bor-töményen kívül semmi mást nem ittak, mégse kerültek a szomjhalál szélére, szóval valahogy csak pluszra jött ki a hidratációjuk 7-10% körüli átlaggal is.


Egyébként egyértelműen jobb lenne tetszőleges jóleső mennyiségű sör, mint napi 2 dobozzal aszalódni.

2023. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:
Ja meg tegyük hozzá, hogy az izzadás el tudja látni ugyanazt a funkciót, mint a vízhajtás (ti. a véralkohol közvetlen ürítése), szóval amennyivel többet izzadsz, annyival kevesebbet fogsz pisilni.
2023. jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!