Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 2 literes áruházi olcsó...

2 literes áruházi olcsó borokban mi is lehet?

Figyelt kérdés

Szinte minden áruházláncban találkozhatunk egyedi márkanéven, ezekkel a 2 literes palackokkal, fehér, vörös és rozé változatban.

"Duna-Tisza közi oltalom alatt álló földrajzi jelzés" általában.

Ez a hatalmas mennyiség, ilyen olcsó áron tényleg szőlőből van? Lehetséges évszakonként változó minőség, például utóbbi időben kesernyés mellékíz és rossz közérzet okozása? De ilyet már régebben is tapasztaltam, sokáig nem is vettem belőle többet. Később azt vettem észre, hogy már megint iható.

Természetesen, az alkohol nem az egészség záloga. De bizonyos borok nem okoznak rossz utóérzetet, émelygést, más borok meg igen? Vagy néha ez is jó, máskor nem annyira jó?

Lehet ezekben olyan összetevő, ami problémás?

Abba ne menjünk bele, hogy drágább bort kell venni, erre lennék kíváncsi, hogy mi lehet ennek a titka, ha van. Köszönöm előre is.


2023. júl. 20. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ezek is szőlőből készülnek, csak éppen nem minőségi, hanem mennyiségi termesztésű szőlőből
2023. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha ártalmasak lennének nem kerülnének fel a boltok polcaira.


Nincs ezekkel a borokkal semmi baj.

Sokszor a drágább sem jobb.

2023. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Phoney ***** válasza:
84%

Szőlő, ugyanis gyatra borszőlőből réges-rég akkora túltermelés van az európai bortermelő országokban, hogy amúgy is a kukában (szeszfinomítóban vagy takarmányként) végzi, ha nem csinálnának belőle filléres borokat. Egy része így is ott végzi, mert az ilyen szar bort azért nem mindenhol isszák meg, szóval ennyiért sem tudnak belőle akármennyit eladni.


Az igenis előfordul, hogy a legolcsóbb flakonos bortól rosszabbul vagy, különösen a másnaposságkeltő képességük varázslatos, de hosszútávon nem ezért okoznak jelentősebb egészségkárosodást, hanem mert ilyennel a legszegényebbek is megtehetik, hogy matt alkoholisták legyenek.

Az üvegenként kétezer forintos bor valóban kevésbé árt, hogyha egyszer pistabának nincsen havi 300 ezer forintja arra, hogy abból húzza be a napi 4 Litert ;) Amit nem iszol meg, az nem árt :)

2023. júl. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kocsmáros voltam nálam úgy volt hogy egy faluból hozattam a kannást fehéret és vöröset. De rendeléanél is kértem olcsóbb bort palackosat.. Volt vendég akinek csak arra futotta. Na akkor így kérték vörös kannásból egy nagyfröccsöt. Vagy tablettásból hosszúlépést🤣 szerintem tudjátok hogy mi volt akkor a bolti😊
2023. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:
87%

ma 08:13

Kocsmákban mindig is lehetett olyan dolgokkal találkozni, amikkel boltban nem... különösen "termelői borok" terén. 20 éve kb. egyenlő merítésem volt kocsmai és bolti olcsó borokból, hát a bolti az mindig bor volt, de a kocsmákban volt minden, a furcsa házitól a tizstaszeszes szobiszőlőn át a nemtommiig.

2023. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Azért sok szőlőt még így is importálnak olcsóbb Olaszországban.

Mellesleg szőlőt is tartalmaz a bor meg rengeteg cukrot vagy édesítőszert ami alkohollá alakul.

Tablettásba se tabletta volt hanem cukor+műtrágya

2023. júl. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
én évek óta iszom és bizony elég hullámzó minőségűek. pl. egy időben erős "vegyszeres" mellékszaga volt, korábban a székletet dúsította valami penetráns dohos szaghatással, pár hónapja kevésbé rossz másnapot okozott, most pedig sajnos jobban fosat mint valaha, ugyanazon márka ugyanazon bora... ahány féle töltési dátum, annyi féle. nem tudom hogy van ez megengedve. nem kérdés hogy szőlőből vannak persze, csak már nem behozott olasz alapanyaggal dolgoznak hanem helyiből, asszem azért kaphat tájmegjelölést is
2023. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:
89%

ma 12:44

"ahány féle töltési dátum, annyi féle. nem tudom hogy van ez megengedve" -- semmi nem tiltja, hogy egy termék különböző tételei különbözzenek. Amíg megfelel a törvénynek, meg a címkére írtaknak, addig az egyenletes minőség max. fogyasztói elvárás; ha nem tetszik, nem veszed.

2023. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fröccsnek jó.
2023. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Zomelié és borász ismerősöm szerint jók!
2023. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!