Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 10 ezer forint alatt milyen...

10 ezer forint alatt milyen tömény van, amivel érdemes próbálkoznia annak, aki alapvetően nem szereti a rövidet, de érdekli?

Figyelt kérdés

Mindig sörös-boros voltam, amikor töményt kóstoltam, nem ízlett, nem esett jól. Bár nagyon jókat nem is kóstoltam (whiskyből pl. csak a Jim Beam, Jack és Jameson alapkiadásait).


Egyszer egy barátommal kocsmáztunk, és vett 2 centet egy drágább rumból, belekóstoltam, és meg voltam lepve, hogy milyen finom. Utánanéztem aztán, és egy 20 ezer forintos rum volt, úgyhogy letettem róla, hogy veszek egy üveggel (talán valami idősebb Diplomatico volt, de nem biztos).


Brandyt pl. még sosem ittam. Olvastam, hogy abból az Ararat 5 finom, és 10 ezer alatt van. De igazából bármilyen "kezdőbarát" rövid érdekel, amit érdemes megvenni 10 ezer alatt.



2023. júl. 25. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Berliner Luft
2023. júl. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Tátratea

Érdemes végig kóstolni. Nekem a 62es erdei gyümölcsös a kedvencem, de 2 feles után látom szűz Máriát, úgyhogy csak óvatosan!! 😃

2023. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Tátratea tényleg nagyon finom, eddig hármat kóstoltam (fekete, ezüst, és barna kisüvegest) mindegyik isteni, de vigyázz, mert a fekete nagyon ütős is (52%)

Illetve nagyon finom édes a Lidl saját márkás mandulalikőrje, az Armilar Amaretto (28%)

Esetleg még Jägermeister, vagy akármelyik változatú St. Hubertus

2023. júl. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Baileys, Jägermeister,
2023. júl. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
A Becherovkát is érdemes kipróbálni. Fűszeres, mézeskalács-szerű íze van.
2023. júl. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezeket kóstoltam, kellemesek voltak, de nem érdekesek vagy finomak. Főleg whiskyből, rumból vagy brandyből érdekelne valami, mert ilyeneket nem nagyon ittam.
2023. júl. 26. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Amiket whiskyből kóstoltál, Jack, Jim, és Jameson persze nem valami elsőosztályúak, de 10 ezer alatt mindenképp a legjobbak! Ballantine’s, Black Velvet, és Grant’s minőségben alattuk vannak, míg közvetlenül fölöttük a Chivas Regal már 10 ezernél drágább (legalábbis a 7 decis) !


Rumból esetleg a Captain Morgan, amit tudok, és egész finom, kellemesen fűszeres!

2023. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6


Havana Club Anejo Especial rum.

2023. júl. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!