Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fél liter pálinkától meg...

Fél liter pálinkától meg lehet halni?

Figyelt kérdés
Haverom gond nélkül meg tud inni fél liter pálinkát, anélkül, hogy rosszul lenne vagy alkoholmérgezést kapna.

2023. júl. 26. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fél liter víztől is meg lehet halni. 80 kg-os embernél a legmagasabb alkoholszint 2,5 ‰

A mozgáskoordinációd már elég bizonytalan. A térbeli tájékozódási képességed is romlott. A valóság összemosódhat a képzeleteddel (vagy fordítva). A cselekvési szándékod nem mindig egyértelműek. Rosszullét jelentkezhet: fejfájás, hányinger, vagy akár hányás is. Levert lehetsz, rosszul artikulálhatsz, valamint a különböző külső ingerekre intenzívebben reagálsz.

2023. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Igen pl az út szélén inbolyogva elüt egy autó.
2023. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Phoney ***** válasza:
100%

Akut alkoholmérgezésben meghalni senki nem olyan mennyiségtől szokott meghalni, amit "gond nélkül" meg tud inni. Az akkor öl meg, ha úgy berúgsz, hogy nemcsak ájulást, de kómát, légzésbénulást, szívleállást is okoz. (Esetleg ide sorolhatjuk azt is, amikor más okból nem kapsz levegőt, de olyan ájultrészeg vagy, hogy nem reagálsz a fuldoklásra.)


Az más kérdés, hogy egyeseknek ehhez elég lehet fél liter pálinka, ha elég gyorsan isszák.

2023. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy azért, hogy valaki ‘edzett’ piás, meg hogy milyen súlyban van.


Egy kb sosem alkoholizáló 40kilós nő akár bele is halhat, egy 100kilós mindennap páleszező férfi meg max kinyúlik egy időre.


Nyilván bizonyos gyógyszerekkel együtt,éhgyomorra, bárkinek végzetes lehet.

2023. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Függ a testsúlyodtól, hogy milyen gyakran iszol és attól, hogy milyen hamar és milyen mennyiség jelenik meg a véráramodban. Pl gyakorló alkeszként 7 dl törkölyt megittam húzóra. Ugyan nem haltam meg, de rá 20 perccel durván betette a kaput.
2023. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
62%
Én belehalnék az tuti, mert soha nem iszom alkoholt.
2023. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
#6 Mind büszkék vagyunk rád
2023. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:
Az semmi, de hülyeséget is beszél. Még ha valaki életében először is iszik, átlagban akkor is valószínűbb, hogy túlél fél liter pálinkát, mint hogy belehal. Kezdve azzal, hogy mennyit bírna belőle lent tartani...
2023. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hiába hogy szoktam inni de ekkora mennyiségtől sztem vagy meghalnék vagy a földön fekve térnék magamhoz😅
2023. aug. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én minden pénteken és szombaton bevágok 4-4 deci vodka finlandiát és 2-2 sört. Max kicsit becsiccsentek és bealszok. De soha semmi nagyobb bajom nem volt tőle.
2023. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!