Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sacher krémlikőrt hogyan...

Sacher krémlikőrt hogyan készíthetnék házilag?

Figyelt kérdés

Karácsonyra rendszerint saját krémlikőröket készítek ajándékba is meg saját fogyasztásra is, jellemzően tojáslikőrt vagy csokilikőrt. Most eszembe jutott, hogy Sacher (jellegű) italt készítenék, de a Google nem volt a barátom.

Arra gondoltam, hogy sima csokilikőr recept alapján étcsokiból és barackpálinkából hoznám össze, de nem tudom, milyen eredményt érnék el. Szerintetek érdemes lehet megpróbálni vagy inkább ne újitsak és maradjak a már kipróbált recepteknél?


2023. szept. 18. 12:04
 1/3 Phoney ***** válasza:
100%

Amit ma a magyar köztudatban "krémlikőrnek" neveznek, az tejszínlikőr (cream liqueur), csak az ízesítés változik.


A sacher-jelleghez szerintem is inkább csokilikőr kéne, a baracklekváros ízt meg egy megfelelő jellegű, nem túl nagy arányban hozzáadott barackpálinkával lehetne a legjobban megoldani, a savanyúságot egy kis citromsavval beállítva.

2023. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én meg maradnék a sima vodkás alapnál,étcsokival, é pálinkafőzős boltokban kapható aromával vinném bele a barack ízt
2023. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ebből így csak csoki likőr lesz.

Maradj a megszokott úton.

2023. szept. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!