Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vettem egy száraz fehérbort...

Vettem egy száraz fehérbort (Teleki Villány Olaszrizling) és olyan szúrós volt az íze.. olyan, mintha forrásban lenne... Nem tudom pontosabban leírni, hogy milyen, de kb ilyen érzés inni, viszont nem értem, hogy miért. Valaki ?

Figyelt kérdés

Ha bort iszok, akkor általában vöröset, viszont tavaly egy helyen (fesztivál) ittam fehérbort is, gondoltam megkóstolok egy olyat is, szárazat, édeset egyaránt, és vettem egy üveg édes fehérbort is a végén, mert az ízlett.

De amikor kinyitottam, akkor ugyanez a szúrós íz volt benne, mint ennél a Teleki bornál.

A mostani üveg az száraz, a fesztiválos meg édes volt, s mind a kettő fehér.

De az az érdekes, hogy a fesztiválon nem éreztem ezt azt ízt...

Mitől lehet ez ?

Mind a két esetben rossz üveget választottam, s pont az a bor volt megindulva/felforrva ?

Vagy eleve a fehérboroknak ilyen a jellegük ?

Olyanok, mintha forrnának kicsit ?


A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2023. okt. 4. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy pont valami olyan fajtát választottál esetleg, ami minimálisan szénsavas?

Én a száraz rozét imádom, felső közép kategóriából próbáltam válogatni (sajnos a kedvencemet régen az Alexandra könyvesboltban vettem, de az ugye bezárt 😞) egy nagyáruházban, de mindegyik pezseg kicsit, még az is, amelyiknél sehol nem láttam utalást erre a címkén, szóval leszoktam a próbálkozásról is most egy időre...

2023. okt. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én hosszú évek óta csak fehér és rozé borokat iszok, mert a vörös nekem túl testes, azt nem tudom nyaranta egy jó hideg fröccsnek sem bekeverni (a vörös és a szóda nálam nem összeegyeztethető kategória). Némely bornál magam is tapasztaltam hasonlót, de azok szinte mind túl voltak tárolva, vagyis 1-2 évet álltak nálam a szekrény tetején. Kis szóda rá, és szinte olyan, mint új korában. A fehér borok nem nagyon bírják sem a nagy meleget, sem a hosszabb tárolást. Mondjuk én tisztán nem nagyon iszok bort, így ez számomra cseppet sem okoz gondot.
2023. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!