Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Abszintról mi a véleményetek?...

Abszintról mi a véleményetek? Aki ivott már, az látott tőle "zöld tündéreket"?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Ugyan nem a hagyományos módon (cukor megolvasztva, meggyújtva, stb) hanem simán úgy ittam ahogy volt, igaz csak egy felest. Nekem ízlett, olyan ánizsos-kicsit csípős volt, nem is tudom pontosan leírni...

Egyébként nem maga az abszint a "zöld tündér"? Én úgy ismerem a babonát, hogy az abszintban "lakik" a zöld tündér, és így varázsol az emberre bódulatot és furcsa látomásokat (régen volt az abszintnak egy olyan növényi összetevője- a fekete üröm- ami mérgező)

2010. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:

A legfinomabb ital, amit ismerek. Persze nem az itthon kapható "abszintokról" beszélek, mert azok közt van félig iható és teljesen ihatatlan, de szinte egyik sem emlékeztet az abszintra (igen, az abszintot szabadon lehet hamisítani).


A cukorgyújtogatás nem hagyományos, hanem 20 évvel ezelőtti marketingfogás, ezzel adják el a csehek az okádék zöld (piros, stb) vodkáikat (igen, az "absinth"-okat). (Amúgy hideg vízzel felöntve kell inni kb 1:3-1:5 arányban, ez erre van kitalálva.)


Az tévedés, hogy az abszinttól hallucinálni lehet, 1970-ben terjedt el, mikor egyesek azt képzelték, hogy a tujon olyan mint a THC. A betiltásakor mérgezőnek gondolták (az is volt, ha olcsó szeszből meg vegyszerekből hamisították), de akkoriban még köztudott volt, hogy a krónikus alkeszek minden szesztől hallucinálnak.


Ma is ugyanabból az ürömből készül mint régen, fehér ürömből. Igazából akkoriban csak találgatás volt, hogy mitől mérgező, mert akkor még nem tudták megmérni, miből mennyi van az abszintban.

A fehér üröm mérgéből pl. igen kevés, kevesebb mint a fehérüröm-teában. Mivelhogy gyógynövény.


[link]

2010. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
En mar ittam abszintot.Egy uveg abszint utan,amit harman fogyasztottunk el,biztosithatlak,hogy egyikunk se latott semmit.Annyira berugtunk tole.
2010. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
berugni be fogsz tőle az hétszentség, de semmiféle halucinációra ne számíts. Az a bizonyos zöld tündér csak afféle legenda. Az egész ital amúgy a negro cukorka ízvilága csak "kicsit" magasabb alkoholtartalommal
2010. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:

Hát mondjuk az elég sz*r "abszint", ami összesen a negro ízvilágával bír.


A rendes abszintot olyan ember is gyakran megszereti, aki az ánizst magában ki nem állhatja.

2010. okt. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos, nálunk a buli így nézett ki abszint mellett:

Első fél óra:

Gyorsan mindenki vidám lett

Második negyed óra:

A társdaság fele fetreng a földön

Újabb fél óra múlva:

Oszlik a buli

Én rosszul vagyok


:-D...én kb egy decit ittam meg nem egyszerre persze vízzel higítva...

bleeeeeeeeee

2010. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
eurotúra mi? :D
2013. dec. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!