Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha kint hagyom a kocsiban a...

Ha kint hagyom a kocsiban a sört, károsodhat?

Figyelt kérdés
Éjjel 0 fok vagy afelett van a hőmérséklet, de tegyük fel, lehűl -6 fokra a levegő, a kocsi csomagtartójában csaknem lesz baja, nem? 5%-os üveges világos sörök. December végéig tárolom ott.
dec. 14. 14:54
 1/7 Hovarju ***** válasza:
54%

Ne hagyd ott. Tartós mínuszban meg fog fagyni és szétreped az üveg.

Ha mégse reped szét, a fagyott- kiolvadt sör akkor is ihatatlan.

dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hovarju ***** válasza:
kb.0 fokot ki fog bírni, annál hidegebbet nem.
dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Pár fokos mínuszt kibír az alkoholtartalma miatt, tartós nagy fagyokat nem jósolnak egész hónapra, de azért én nem tartanám ott.
dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Ha a csomagolás ki is bírja, a kiolvadás után nem lesz már jó, minimum az összes szénsav kimegy belőle.

Ha pedig csak egy üveg is megreped és utána újra kiolvad, akkor sose tudod kitisztítani a kocsit, állott sörszag lesz benne hónapokig...

dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben az időben nem lesz semmi baja.Minusz 6 foknál esetleg -harom lesz a csomagtartóban azt még kibírja simán.
dec. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kint hagytam, mert nem bírtam behozni. 12 napot csak kibír, elég enyhe az idő, a leghidegebb -2 fok lesz talán valamelyik éjszaka, de talán az sem okoz benne kárt.

Hagytam már kint sört ilyen időben a garázsban, annak nem lett baja, de egy darabért nem aggódtam.

Ha nem lesz -2 fok alatti hőmérséket, csaknem lesz gond belőle.

dec. 15. 13:12
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Nyugi, ne aggódj, egészségetekre :-) Nekem a fagyasztóban maradt benn sör, amit hirtelen akartunk lehűteni, aztán elfeledkeztünk róla (nem is tudom miért, hö-hö), aztán nem lett semmi baja. Ami viszont igaz: a sör nagyon jó hőtartó!
dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!