Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen bort ajánlotok olyannak...

Milyen bort ajánlotok olyannak aki még nem ivott bort?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy vörösbor, fehérbor, édes, félédes, száraz, stb. Melyiknek van jó íze? Nem szereti az annyira keserű és savanyú alkoholos italokat, egyszóval legyen kellemes íze. Árban max olyan 2 ezret áldoznék rá, de nyilván nem koccintósat szeretnék venni.

Kösözönöm előre is, és Boldog Újévet Mindenkinek!


jan. 1. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy édes fehérbort ajánlanék első próbálásra.Én is azt kaptam amikor elsőre ittam bort.
jan. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gere, Bock, Schieber ezek között találni jó vöröseket.

Fehérborból egy Tokaji aszút keress.

Sajnos a borok nem erről szólnak, aki keresi őket az megissza, valaki meg egyáltalán nem nyit feléjük.


Én sok év alatt vendégségben, alkalmakkor kóstoltam bort, voltak finomak, ihatóak, de magamnak sohasem tartottam készletet.

Ettől függetlenül ha olyan ételt készítek, akkor ahhoz választok megfelelő bort, nálam ennyi a gasztronómia.

jan. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én a pálinkát, vodkát megutáltam, a sör meg nagyon kommersz. Tudom, a jó borok drágábbak, ám elsőnek nem szeretnék rááldozni 10.000-et, ha utána meg nem ízlik.

Tokaji aszúból egyszer ilyet kóstoltam:

[link]

De őszintén, az ízére már nem emlékszem. Volt alkalmam megkóstolni foglalkozásomból adódóan egy főzőbort, aminek a nevére nem emlékszek, de az savanyú volt, bár nyilván főzéshez való, nem ivásra, mint a sütőrum is.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

jan. 1. 01:19
 4/8 anonim ***** válasza:

3

Nem vagyok borok nagy ismerője..Nem is ittam sokfélét.Így a néhány fajta bor közül amit kóstoltam;azt ajánlom ami nekem kifejezetten ízlett.Juhász Muscat Ottonel félédes.

Nem tudom ,hogy ez milyen minőséget képvisel a borértők körében.. Nekem ízlett.Semmi zavaró mellékzöngét nem éreztem benne.És nem is olyan drága.

[link]

jan. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyakas: Aligvárom az ajánlásom
jan. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tokai Kedves

[link]

Kellemes, üdidő ízvilág.

Nem vagyok boros, de ez mindíg van a hűtőben. Valaki beesik beszélgetni és van kedve ezt kínálom és nem volt eddig panasz.

De próbáld ki a jégbort. Nem mindegy az ára? úgyse napi fogyasztásra veszed.

Portoi is mehet édes, de erősebb. Sok hölgy szereti.


Legfontosabb szerintem télen az édesebbeket nézegesd, nyáron a száraz fehéreket fröccsnek a legjobbak.

Mivel csak ismerkedsz a borokkal egy jótanács:

A bor társaságkedvelő itóka. jó társasággal nincs (nagyon) rossz bor. :):):):)

jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy egy italfajta kommersz. A sör sem az, csak nem a szupermarketben kapható 300-400 forintos árkategóriában kell nézelődni.
jan. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Végül ilyet vettem:

BB Napos Oldal Muskotály édes fehérbor.

Kíváncsi leszek. Egyébként nem nekem lesz.

7: a bolti sörökre gondoltam, egy borsodi vagy arany ászok eléggé kommersz szerintem. Tény az ilyen sörválogatások meg ilyesmi teljesen jók..

jan. 2. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!