Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Whisky vagy Konyak lehet jó...

A Whisky vagy Konyak lehet jó befektetés?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor melyiket ajánljátok?


Tudom hogy hosszú távú befektetésnek lenne esetleg jó. Pár db palack vételén gondolkozom.



máj. 1. 17:57
 1/8 Phoney ***** válasza:
82%

Lehet, főleg whisky, de csakis akkor, ha értesz hozzá, hogy milyen konkrét kiadásoknak van jövője ilyen szempontból. Ezt csak az tudja, aki éppen benne van; nem igazán vannak olyan italok, amik állandó jelleggel jó befektetések volnának.


Sokszor nem hosszú távú, pl. ha igen korlátozott (és egyben keresett) kiadásokból markolsz fel, akkor akár hetek/hónapok múlva is magas felárral lehet továbbadni, vagy néha akár fél óra múlva, miután az összeset megrendelték a kiadás után 2 perccel.


Olyan is van, hogy hétköznapi kiadásoból veszel, amikor tudod, hogy mondjuk a következő évben sokat fog emelkedni az ára, mert éppen robban rá a kereslet, és hát pl. egy 16 éves whiskyből nem tudnak a közeljövőben még többet csinálni.


Ha bővebben érdekel:

[link]

máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Persze, lehet mind a kettő. Francia borászatoknál azt is megteheted pl. hogy veszel pár ládával valamilyen borukból amiben látsz fantáziát, el se kell menned, nem is kell látnod, évi egy valamennyi összegért ők eltárolják a pincészetben és eladod ha akarod, akárhány év múlva is.
máj. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Igazából ha ennyire nem értesz hozzá, hogy ezt itt kell megkérdezned a gyakorin, akkor nem ajánlom.
máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Whiskey mindig értékesebb hosszú távon.

Egy a gond hogy ritka márkát kellene venni és Magyarországon nem sok kis főzde van.

máj. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A kérdés eléggé bonyolult. Az rendben van hogy megveszed mint befektetés de utána mit csinálsz vele? Hol adod el? 3 évig pihenteted ebay hirdetésben vagy mi? Esetleg elküldöd nemzetközi aukcióra ahol a szakérte ad rá egy 3000 eurós becsült árat aztàn pofára esel mert 6 aukció után is 400€ volt a legnagyobb kínált összeg? Nagyon naív elgondolás hogy ez befektetés. Ez esetleg úgy lehetne befektetés hogyha van egy ötcsillagos éttermed ahol az étlapra felteszed 150€/pohár áron és van raktáron legalább 2 paletta belőle hogy hozzon is valamennyi pénzt. Ne aggódj ha betárazol otthon 2 üveggel akkor 10 év múlva nem fogja senki kötegszámra dobálni a pénzt érte. Az ilyen tárgyaknak a kereskedelme jóval bonyolultabb annál minthogy 3 válaszra vársz a "gyakori kérdéseken". Mondok egy példát: van egy 5 karátos gyémánt gyűrű ami szakértő szerint ér 80.000€-t akkor majd kinálnak talán 20.000€-t ha szerencsés vagy. De ha ez a gyűrű a londoni királyi ékszerek egyik darabja akkor akár 100.000€-t adnak érte. Ugyanez az italokkal: Igen egy 100 éves borért sokat fognak fizetni de ha ugyanettől a márkától találnak egy 100 éves bort a titanic mellett találták akkor már kinyílnak pénztárcák. Bocs, de nem tudom elképzelni hogy bárhogyan is befektetés lehetne pár üveg alkohol mert ha oda is kerülnél hogy pénzre váltsd akkor csalódni fogsz és nagyobb értéke lesz számodra annak a ténynek hogy a polcodon egy 50 éves likőr van minthogy odaadd az értéke töredékéért. De viszont ha megvannak a kapcsolataid hogy ilyen dolgokat el tudj adni és mindened megvan ahhoz hogy ez befektetésként tudjon működni akkor elnézést a hosszú szövegemért. Ebben az esetben támogatom az ötleted
máj. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az előző vagyok. Mondok egy olyan példát is ami velem történt meg. Vettem egy 2 karátos kék zafírt 150€-ért. A becsült értéke 1800€. Már 8.-ik aukción van túl de 500€ volt a legnagyobb összeg amit kínáltak érte az általam várt 900€ helyett ìgy azóta a fiókban pihen. Ugyanígy fogsz járni. A polcodon fog pihenni ameddig ki nem nyitod valami családi eseményen.(elnézést ha valakit zavar hogy konkrét számokat írtam de mivel befektetési téma ezért gondolom nem akkora probléma). De félreértés ne essék én nem vagyok az ilyen befektetések ellen de ne várj nagy durranást 20 év múlva. Mondjuk ajánlom Catawikit. Ilyesmiket ott szokás eladni és ott kövesd végig az aukciókat. A dolgok 90 százaléka nem kel el mert még a minimum összeget se érik el az ajánlatok
máj. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Na EZÉRT szeretem ezt az oldalt, a Catawiki-ről nem is tudtam, köszi!
máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:

ma 01:46

Te nem tudod elképzelni, mert nem értesz hozzá, más meg csinálja... nem hit kérdése. A whisky nem zafir :) Az ital teljesen másképp működik, mint a klasszikus befektetések, mivel nincs konstans értéke, sokszor nagyon nagyokat hullámzik a kereslet 1-1 tételre.


Amit leírtál, az akkor érvényes, ha valaki nem ismeri a piacot, és vakon próbál drága italba fektetni, hát úgy tényleg nem lehet.

máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!