Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A likőrök (meggy, mandula,...

A likőrök (meggy, mandula, tojás) mennyire erős italok? Mennyitől lehet kicsit berúgni?

Figyelt kérdés
Én az íze miatt szeretnék venni, nem iszok egyáltalán. Kb. 10 éve kóstoltam tojás likőrt és édes volt.
2010. nov. 2. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A likőrök alkoholtartalma 30 V%-tól 17V%-ig terjed fajtánként változó de általában minél sűrűbb annál kisebb.
2010. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én már a tojáslikőr főzés közben is becsiccsentek, pedig nem is iszom, csak szagolom :D XD


kérdező főzz ilyet, ez fini, én tojáslikőrből csak a saját főztömet iszom, mert a bolti pancsok ócskák


[link]

2010. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:

15%-tól akármeddig terjed (50%-nál erősebb likőrről nem tudok).


1 dl-től is berúghatsz, ha sosem iszol. Változó. Lehet, hogy fél üveg is lemegy.

2010. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a limoncsello 30 fokos, isteni finom és már két pohárkát meg lehet érezni.

olasz citromlikőr, de a is receptje föntvan a neten.

2010. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!