Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan tudok édes vörösbort...

Hogyan tudok édes vörösbort csinálni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megfelelö szölöfajtát nagyon meleg és napos helyen termesztesz - akkor tudsz belöle édes bort csináni, máshogy nem.
2010. dec. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És melyek ezek a szőlő fajták?
2010. dec. 19. 13:04
 3/11 anonim ***** válasza:
A kimondottan édes vörösbort a borászok is mesterségesen csinálják ilyen pld a csemege vörös.Ugyanis a borban az erjedés után nem maradhat sok cukor. Ha te akarsz édesebb bort kapni egy adott borból akkor tehetsz hozzá a patikában kapható glicerinből ízlés szerint, az jól oldódik a borban és édes ízt ad. A borászok is használják és a likőrgyártásban is a glicerint használják.
2010. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen árban lehet kb.?
2010. dec. 19. 13:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Minek az árát kérded? Én nemrég vettem glicerint de nem tudom mennyi volt mert sok mást is vettem. Én legutóbb tejszínes krémlikőrt csináltam vodkából.
2010. dec. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A glicerin ára.
2010. dec. 19. 13:40
 7/11 Phoney ***** válasza:

Ha nem a csemegeborokra gondolsz, amik tényleg bűnédesek (vagy az olcsó édes borokra, amiket elvileg nem szabadna cukrozni, dehát láttunk már ennél cifrábbat is), akkor a rendes édes borban igenis forrás után marad meg a cukor.


Az a helyzet ugyanis, hogy az élesztő ugyanúgy nem bírja a túl sok cukrot, mint a túl sok alkoholt, úgyhogy egy bizonyos cukor+alkoholtartalom után megáll az erjedés, és így X cukor benne marad.

2010. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De melyikek ezek a szőlőfajták?
2010. dec. 19. 13:50
 9/11 anonim ***** válasza:

"akkor a rendes édes borban igenis forrás után marad meg a cukor."


Azt viszont tudhatnád hogy a túlcukrozott mustot nem lehet erjeszteni. A nagyon édes bort ezért édesítik az erjedés után.

2010. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Phoney ***** válasza:

"Azt viszont tudhatnád hogy a túlcukrozott mustot nem lehet erjeszteni. A nagyon édes bort ezért édesítik az erjedés után."


Azt hittem világosan leírtam, hogy nem a "nagyon édes", hanem az egyszerű édes borra (tudod, van ilyen kategória) gondolok. A kérdés is erről szólt, vagy csak én nem tudok magyarul.

2010. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!