Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bulit szervezek, kb 35-40...

Bulit szervezek, kb 35-40 emberrel. Mennyi es milyen alkoholos es nem alkoholos italt vegyek?

Figyelt kérdés
Nem akarok tulzasokba esni vasarlaskor, ezert kerem a segitsegeteket. Eleg vegyes tarsasag lesz, van aki a bort, van aki a szines-, feher- ill, izesitett palinkat szereti. Nem akarok 7-8 fele alkoholos italt venni, mert akkor sok menne feleslegbe. Mibol mennyi legyen?
2010. dec. 22. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

pl vehetsz jim beam whiskyt abból vagy 2-3 üveggel meg hozzá colát,úgy nem fogy el olyan hamar,

meg royal vodka is jó vmi narancskólával,borból is vehetsz párat.de mondjuk ennyi emberhez elég sok mindent kéne venni.úgy lenne a legegyszerűbb hogy ha aki menne az vinne magával vmit amit inni akar mert mindenki mást szeret gondolom.

2010. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

nálunk egy 20 fős társaság volt, férfiak-nők vegyesen, 1-2 gyerek...

Vegyél 1 üveg Jägermaißter / Unikum / wiskey, 1 üveg pálinka, 1 üveg krémlikőr (van olcsóbb is). Ez aperitifként tökéletes. Ennyi minimum kell, mert a férfiak és a nők nem iszák ugyanazt. Lehet szűkíteni pálinkára és valamilyen likőrre (tojáslikőr, krémlikőr, gyümölcslikőr)

3-4 üveg fehér és vörösbor (vehetsz különbözőeket is) és 2 üveg pezsgő, a sörösöknek pedig számolhatsz fejenként 2-3 üveget is az estére. (nem kell a legdrágábbat, egy jó közepes árkategória tökéletes (120-130 Ft))

Alkoholmentes lehet rostos gyümölcslé (alma, barack 1-1 literes doboz), üdítő (kóla/narancs/7up) mondjuk mindenből 2-2 üveg (2,5) és vegyél ásványvizet is, az jó a borhoz és azoknak, akik csak vizet isznak. Ebből többet érdemes, mondjuk egy gyűjtővel simán :) De attól függ milyen a társaság, hogy fogyaszt és meddig marad :D


Érdemes nagykerbe menni, ha nincs a közeledben akkor szupermarket. Nézd meg neten a kínálatokat, ekkora mennyiségnél érdemes már ezt itt és azt ott megvenni... Sok üzlet ezt-azt leakcióz karácsony vagy szilveszter előtt (pezsgő)

2010. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

2. vagyok!

Likőrt magad is tudsz készíteni otthon, az talán olcsóbb és nagyobb mennyiséget is tudsz előállítani.

2010. dec. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Merész vagy, én nem mernék ennyi embert a házba csődíteni. Mondjuk, az ismerőseidtől is függ, hogy mennyire viselkednek normálisan, ha nem szedik szét a házat, akkor jó. Általában ilyenkor a te ismerősödnek az ismerőse, és annak is az ismerőse is meg szokott jelenni, szóval több főre is számíthatsz.

Alap készleted legyen, de szerintem szólj (ha nem egyértelmű vkinek), ha mindenki vigyen 1 üveggel abból, amit szeret, ill. szeretne inni.

2010. dec. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

sztem csinálj puncsot, meg vegyél sört, esetleg még üdítőt, töményet meg hozzon mki magával, ha te vennél mknek, az elég sokba lenne:S


meg csinálhatsz még vmi harapnivalót, szendvicset

2010. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen ilyen kevert piákat csinálnék.Pl:Full moon,Sangria és hasonlók ipari mennyiségben!

Ezen kívül 2-3 tálca sör,néhány üveg bor, és jósok üdítő.És a belépő mindenkitől minimum 1 üveg pia!

2010. dec. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat es otleteket!

Szuletesnapi bulirol lenne szo, amire kiberelunk egy epuletet, igy igazi "orulet" keszul. A tarsasag jol birja az alkoholt, s mivel kb 4-ig, de akar 6-ig is elszoktak huzodni a bulik, igy nem uszom meg kis mennyiseggel. Csak nem szeretnek 10 fele alkoholt venni, hogy minden fellegyen kezdve, aztan csak 1-2 pohar fogyna vmelyikbol.

Az ipari mennyisegu koktel otlete szuper, alkalmazni fogom. Talaltam egy hasonlo koktelt ahhoz amit ajanlottal, a neve holy-bucket. Meg atnezem a puncsok, bolevek, es sangriak receptjeit is, hatha talalok egy egyszerubbet. Persze akinek van meg otlete, az irjon.

Esetleg kaja tippeket is adhattok, mert eredetileg sult malacra gondoltam, de a koktelokhoz talan kevesbe illik.

2010. dec. 22. 21:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azt mi nem tudjuk megállapítani, hogy mennyit isznak a haverjaid.


De szerintem férfiakra lehet számolni fejenként fél liter töményet nyugodtan. És egy 40 fős társaságban biztos, hogy minden el fog fogyni. Ipari bor, vodka, whiskey, pálinka az alap. Ezek és gyümilevek mindeképp legyenek. De ha van pénzed akkor sztem szélesítsd a kínálatot gyomorkeserű, abszint, sör. A koktél nőies, mi nem szoktunk inni.


Én egy megtermett férfi vagyok és egy reggelig tartó buliban kb 1 liter töményet szoktam meginni. Pláne, ha kaját is akarsz, akkor csuszni fog előtte is meg utána is a pia.

2010. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Írj össze egy itallapot és küld el e-mailbe mindenkinek és kérd ki a véleményüket
2010. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Vodka-narancs alapkedvenc.

VBK Tászkós koccintós 1200Ft/5liter borból, és a legolcsóbb agyoncukrozott kólából.

Ezen kívűl sokan szeretik a jägermeistert (én is) de az mivel gyomorkeserű úgyse tudnak sokat meginni, hacsak nem pro ivók :D

Ezen kívűl mivel tél van, lehet csinálni forralt bort. Ugyancsak Tászkós bor, csak fehér, nagy lábas, 15 perc főzés, ízesítés, eredmény: nagyjából 5-6%-os pia, ami már kis mennyiségben is üt a fentiekkel együtt.

2010. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!