Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet itthon Feiglingot kapni?

Tinker Bell kérdése:

Lehet itthon Feiglingot kapni?

Figyelt kérdés
Hol és mennyiért?
2011. jan. 7. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mirt ertesz ez alatt? Mert ez a szo nemetul "gyava alakot' jelent.
2011. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nagyanyám vájdlingnak ejtette és a hagyományos, zománcos, nagy dagasztótálat hívta így. Elsősorban vidéken, a vegyesboltban vagy hétvégén a piacon az "edényes cigányoktól" lehet ilyet venni. Mi pl. valahol Nyíregyháza mellett egy kistelepülésen, a vegyesboltban vettük (bp-en laktuk, csak arra volt dolgunk és véletlenül rátaláltunk :=) ).
2011. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

13:56 vagyok, tessék, hogy honnan ered és hogyan kellene írni:


A német (der) Weidling főnévből ered, amelynek jelentése: sajtár, mosogatódézsa. A Magyar Értelmező Kéziszótár (Akadémiai Kiadó, Budapest, 2002, II, kötet, 1455. old.) szerint: fn vulg Mosogatótál (német)

2011. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Na igen, vajdling, igy mar ertem, vagy lavor.
2011. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem a vájlingra gondoltam!

Hát ez jó! Nem gondoltam, hogy félreértitek! =o)

Nem véletlenül van a röviditalok kategóriában...


Ez az amit keresek:


[link]


Amikor Németországban voltam állandóan ezt itattak velünk a vendéglátóink. Füge ízű vodka. Nagyon finom.

Bár éppen van egy magyar forgalmazó, de nekem olyan hely kellene ahol meg tudom venni. Gondolom nem szívesen küldenének nekem csak egy üveggel, biztosan csak nagy tételben foglalkoznak szállítással, ezért kérdeztem, hogy lehet-e itthon kapni valahol.



Aranyosak vagytok! Köszönöm a válaszaitokat! =o)

2011. jan. 7. 14:47
 6/11 anonim ***** válasza:
2.és3. vagyok. Most lebuktam, kiderült, hogy mennyire nem vagyok piás :=) Azért, ha egyszer mégis vágynál egy vájdlingra, most már tudod, hogy hol keresd :=)
2011. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen! =o)


Köszönöm!

2011. jan. 7. 17:26
 8/11 anonim válasza:
nálunk van itthon:)))) úgykaptuk:D
2011. febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha nagyon finomat akartok inni, akkor megkóstoljátok!


Ha nem, akkor mondd mennyit kérsz érte?!


=o)

2011. febr. 5. 12:30
 10/11 anonim válasza:
gyere át megisszuk 2en:))):P
2011. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!