Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha a forrásban lévő bort...

Ha a forrásban lévő bort megkóstolom, lehet tőle valami bajom?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Igen. Megégeti a nyelőcsövedet és a nyelvedet.
2011. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy félig elkészült bort, vagyis "murcit"!
2011. jan. 17. 18:00
 3/8 doboszoli ***** válasza:

Szeretem a 3/4 részben kiforrott, de már letisztult, kissé pezsgős újbort, a "murcit".

A szénsavassága becsaphat, korábban üt, mint egy érett, megállapodott bor.

Tehát a válaszom: mennyiségfüggő, de nem ártalmas.

2011. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BeerHunter ***** válasza:
Jaja, nagyon finom, én is szeretem, csak vigyázz mert mefosathat:)
2011. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2011. jan. 18. 17:13
 6/8 BeerHunter ***** válasza:
Na? Tapasztalatokra vagyunk kiéhezve :D
2011. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap este megkóstoltam. Na nem azért, mert alkoholista lennék, s ki vagyok éhezve az alkoholra, s nem tudom kivárni, amíg elkészül.:)Egyszerűen kíváncsi voltam az ízére, mert pár barátom ajánlotta, h nagyon finom. Kb egy deci mennyiséget fogyasztottam el. Ízre nekem annyira nem jön be. Savas, édeskés, fanyar ízű. A végkifejlet sztem finomabb lesz.:) Egyébként ez lesz az első borom.:D Remélem sikerül,hisz mindent az előírások szerint csináltam.
2011. jan. 20. 10:00
 8/8 doboszoli ***** válasza:

A nyolcvanas években Pándon voltunk vadászni. Vittünk amit vittünk, végzéskor kaptunk egy Wartburg csomagtartó meggyet.

Hazaérve láttuk, hogy péppé zúzódott.

Nosza, lesz meggybor belőle. Azt írta a "nótáskönyv", hogy egy kiló meggyvelő, egy kiló cukor, (kabai napfény), 3 liter víz. Lett olyan 60-70 liter, egy műanyag kádban forraltuk.

Úgy írták, hogy legfinomabb karácsony táján, másodszor fejtve.

Ja! Alig vártuk, hogy meginduljon forrni, onnantól bádogbögrével a habot eltolva fogyasztottuk, vadállat módjára. Egyszer sem kellett fejteni.

2011. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!