Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen az alkohol íze és...

Milyen az alkohol íze és milyen érzés a másnaposság?

Figyelt kérdés
Kizárólag könyvbe kellene ez a tapasztalat, de csak ezért nincs kedvem leinni magam. Sőt még csak meg sem közelítem a 18-at úgy, hogy nem is lehetne. De őszintén szólva nem is akarom.
2011. febr. 1. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Mindkét kérdésedre a válasz: Ne tudd meg! Borzasztó, pocsék, hányingeres, hányásos, fejfájós!!!
2011. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Alkohol íze: attól függ, milyen italra gondolsz.

Másnaposság érzése: ahhoz tudnám hasonlítani, amikor beteg az ember, fáj a feje, ideges, semmihez sincs kedve.

2011. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Alkohol: minél töményebb, annál inkább hasonlít a körömlakklemosóra. Kicsit égeti a nyelved, akaratlanul is összeborzongsz ha lehúzol valami töményebbet. Az édes piák (pl likőr, édes bor, koktél) gyorsan csúsznak, de nagyon csúnya másnapot csinálnak. Azoknak is van némi alkohol íze, de korántsem olyan durva mint mondjuk a pálinka. Ha egyfélét iszol kevésbé leszel részeg mintha kevernéd. Különösen tömény italokat ne keverj, mert az nagyon üt. A vodkának nincs olyan erős szaga, ezért nem dől az emberből annyira a piaszag, mintha sörözött vagy pálinkázott volna.


A berúgás eleinte beszélős mosolygós, aztán elkezd kicsit hányingered lenni, picit megfordul a világ. Az ilyen ember már kicsit bizonytalanul jár, de teljesen tudatánál van, mindenre emlékszik. A szénsavas italoktól pl. sör, pezsgő, koktélok, ilyenor kissé büfög az ember. Ilyenkor kell leállni az ivással ha nem akarsz hányni. Sok tiszta víz és valami keksz vagy pékáru segít visszafordítani a folyamatot. Emiatt jó ha házibuliba sok kaja van, kevesebb hányást kell takarítani.

Ha még iszol, akkor már súlyos hányingert okoz a felkelés, a fejed nehezebb lesz, szédülsz, és általában behánynak az emberek. Ez az állapot marad lefekvésig/józanodásig. Ha egyszer kihánytad a piát, akkor is még sok esetben lesz még 1-2 köröd a wcben. Ilyenkor olyan az ember mint egy rongybaba, esetenként be-be ájulhat, nem tud állni és nagyon fázik.


Másnaposság:kicsit mintha beteg lennél. Az egész világ olyan ködös, letompul az ember. Van akinek a feje fáj, van akinek a gyomra. Ez enyénenként változik, függ attól is hogy miből mennyit ittál. Az ember hasát marja a bomló alkohol, olyasmi érzés mint amikor valakinek sok a sava.

Ha bortól rúgtál be, ami még ne adj isten roszz minőségű is volt, akkor kicsit fosni is fogsz. Minnél rosszabb a bor, annál inkább.

2011. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Phoney ***** válasza:
100%

Tiszta etanol íze rossz (valóban körömlakklemosóra emlékeztet), de a valóban minőségi italok közül EGYIKBEN SEM érezni, ez teszi őket minőségivé.


Persze a tömény párlatok mind marnak valamennyire (a tiszták jobban, az érleltek és a cukrozottak kevésbé), de ami az ízt illeti, én 80%-os szeszt is ismerek, amiben NEM érezni semmiféle alkoholízt.


A nem tömény alkoholok (sörök, borok, gyengébb likőrök) íze éppen ezért legalább annyira változatos, mint az alkoholmenteseké, bár az olcsóak általában ezekből is nagyon hasonlítanak egymásra.


A másnaposság egyik ismert eleme a fejfájás -- ami nem mindig van, nálam például soha -- mellette pedig kimerültség érzete, gyenge gyomor, banbaság érezhető, kicsit hasonlít arra, mikor egyszerűen megbetegszel.

2011. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
79%
A válaszok röviden: k*rva jó és k*rva sz*r
2011. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ihatsz azért egy kicsit. Borból már 14-16 éves korban sem árt meg egy kisebb pohár (fél-egy deci). Sörből meg van alkoholmentes.

A többit nem akarom ajánlani 18 év alatt.

2011. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Na jó, az alkoholmentes sörnek nincs alkohol íze, de apukád söréből egy dl azért lecsúszhat. (

A sör amúgy kesernyés, a bor meg savanykás (száraz), édes-savanyú (félédes) vagy édes (aszúbor).

2011. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Persze, ha csak 11-12 éves vagy, akkor inkább ne igyál alkoholt.
2011. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Phoney ***** válasza:
100%

Igazából nem érdemes vaktában megkóstolnod, a magyar átlagembernek nem telik értelmes italokra, vagy legalábbis nem szánja rájuk a pénzt. (Talán még a söröknél a legjobb a helyzet, de ott sem fényes.)


Ezért is állítják közülük sokan, hogy minden alkoholos ital rossz ízű és csak a hatásáért lehet szeretni, pedig ez igen nagy marhaság.

2011. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát azért kérdeztelek erről titeket, mert a szülők (hálistennek)nem isznak alkoholt és én se tervezem, abból meg amit a TV-ben láttam vagy éppen olvastam nem igen derült ki amit én akarok közölni a világgal.
2011. febr. 3. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!