Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ennek mi értelme van? Van...

Ennek mi értelme van? Van ilyen törvény?

Figyelt kérdés
1 nappal a 18. születésnapom után bementem az egyik boltba, (2%-os) sört szerettem volna venni, és a pénztáros azt mondta, hogy majd csak a következő hónapban adhatja ide.
2011. ápr. 7. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

ha kérte az személyidet, és látta, hogy betöltötted a 18-at, jogtalanul járt el.

ott helyben a vásárlók könyvében kellett volna panaszt tenned.

2011. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Silber válasza:
100%
Baromság. Attól a naptól kezdve amelyiken betöltöd a 18. életévedet, már nagykorúnak minősülsz. Bizonyára elnézte a dátumot.
2011. ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nem nézte el, még mondtam is neki, hogy az tegnap volt... aztán mondta, hogy akkor sem adhatja ide... azért köszönöm a válaszokat
2011. ápr. 7. 17:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
xd
2011. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én hívtam volna a felettesét. mellesleg mi ez már, hogy elmultál 18, de nem vehetsz, más meg 15 évesen bemegy aztán veszik a literes pálinkát??
2011. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

fura is volt, hogy először el se kérte a személyimet, csak furán nézett, aztán mikor odaadtam neki, olyan volt, mintha azt mondaná: látom, hogy 18 éves vagy, de nem tűnsz annyinak...

biztos csak rossz sorba álltam...

2011. ápr. 7. 17:27
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Sok kretén pénztáros van, fiatal fejszerkezetem van, még most, 23 évesen is sokszor elkérik a személyimet. 20-21 évesen fel voltam háborodva. Ma már csak röhögök rajta és odaadom.
2011. ápr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Nekem egyszer huszonévesen nem akart cigit adni a tescos dohánypultos néni, mondván én tuti nem vagyok 18...na mondom b@ssza meg, ez h*lye...pont nem volt nálam személyi!

Mondtam neki, hogy várjon meg visszajövök...haza mentem (nagyon közel volt) fogtam a személyim és mondtam, hogy na adj egy cigit és sz*pjá' le. Hát le is sz*pott... na jó nem, de cigit kaptam XD

2011. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt igaza a nőnek. De sok idióta van. Az egy dolog, hogy fiatalabbnak néz a pénztáros és elkéri a személyimet, nő vagyok, inkább nézzek ki 21 évesen 18 év alattinak mint 30 évesnek. De volt olyan, aki nem tudta kiszámolni, hogy hány éves vagyok... Akkor voltam 21 és nem akarta kiadni a piát, mondván, hogy csak pár hónap múlva fogom betölteni a 18-at. Az istennek se lehetett meggyőzni, a 3. bolti dolgozó jött rá, hogy tényleg elmúltam 18... Az egyetlen gond az volt, hogy az isten háta mögött voltam a barátnőimmel nyaralni, és az az egy bolt volt a faluban... De csak megoldódott. Szóval készülj fel a továbbiakban is az ilyen esetekre. Amúgy bele se merek gondolni, hogy ilyen emberek pénzzel dolgoznak.
2011. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
a leg egyszerübb ki adják a piát, aztán meg van oldva mind a 2 gond. nekik nem kell számolniuk, és jön a bevétel, te neked meg megvan a piád.
2011. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!