Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miben különbözik egy üveg...

Miben különbözik egy üveg 590Ft-os és egy 3900Ft-os egri bikavér?

Figyelt kérdés
Mindkettő Eger környékéről származik és az évjárat is közel ugyanaz, de nem értem miért ez a nagy különbség, esetleg az érlelésük más? Tényleg érdemes megvenni a drágábbat? Szerintetek annyival jobb lehet?
2011. ápr. 20. 21:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom ,hogyha megteheted próbáld mind a kettőt ki és megtudod ,hogy mi a különbség.Lehet egy bor 100000forint is ,ha neked nem ízlik ,de más elájul(poizitívan:) tőle ,viszont lehet 590ft os ami neked nagyon ízlik,de másnak nem.

Mi nálunk keresztapám szokott Egerből hozni bort azt hiszem ezer ft/liter ,de iszonyatosan megéri.Egy szőlősgazdától pincéből veszi..

2011. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Phoney ***** válasza:

Hát nagyon röviden annyi, hogy az egyiktől visszakívánkozol az anyaméhbe, a másik meg (ha szereted a bikavért, vagy egyáltalán a száraz bort) a hatodik pohár után is jól esik.


De úgy is mondhatjuk, hogy az egyik hányni jó, a másik meg meginni. Persze nem minden ér annyit, amennyiért árulják, de nagy átlagban így van.


Igen, simán lehet jobb annyival. Mondjuk a drága bor "tanult ízlés", úgyhogy teljesen fölösleges elsőre 4000-ért venni. Kezdd 1500 Ft körül.

2011. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Phoney ***** válasza:

A termelői bor más, az meglepően jó tud lenne (néha) olcsón is.


Mondjuk a 4000-es kategóriát már nem lehet kannában tartani, 1-2 nap alatt leromlik "ezerforintosra", vagy még alá.

2011. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
46%
Az olcsó ökőrhugy, a drágábbnak van íze is
2011. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
20 euró alatt csak mosogatólé van.
2011. ápr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Phoney ***** válasza:
Biztosan hihetetlen ez ODAKI, de itt Moslék-országban már 10-15 € körül borokat árulnak. Tetszgyenek hazanézni.
2011. ápr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 hoci89 válasza:

A különbség valszeg a termelőnél van.

az olcsó vmi nagyüzemi lőre a másik pedig rendes pincészet bora.

Ez minőségben ott jön ki h míg a második valszeg terméskorlátozott területről van az első viszont nem.

2011. ápr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Phoney ***** válasza:

Szerintem nem kell ennyire egzakt különbségeket keresni.... borcsinálás közben jó sok mindenen lehet (legálisan, sőt csurran-cseppen alapon illegálisan is) spórolni. Az olcsónál mindene spórolnak, a drágánál lehetőleg semmin, meg persze ki kell fizetni a szaktudást is, ami az olcsó bor csinálójánál nincs meg annyira.


Így van ez minden italnál.

2011. ápr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 doboszoli ***** válasza:

Magyarország a 10 millió borszakértő országa.

Mosolyogva szoktam látni, amikor vendéglátóhelyen tudálékosan szagolgatják, kóstolják a bort, miközben fogalma sincs, mit keres benne.

Mezei (attól lehet igényes) borfogyasztónál az egyéni ízlés minősíti a bort, lehet, ami nekem ízlik, azt a szakmai szemmel kóstoló ihatatlanak minősíti.

Mi lehet a különbség a kérdező által említett 1000, és 5000 Ft/l-es bor között?

Miután a Bortörvény (bár ez is kijátszható, de most ebbe ne menjünk bele) elég szigorúan rendelkezik a kereskedelmi forgalomba hozható borok megnevezéséről, a "Bikavér" név, egyfajta garancia.

-fahordós, esetleg palackos érlelésű, vagy acéltartályban készült, frissen palackozott borról van-e szó.

-a készítő neve. Egy Szeremley Huba által készített bor mindig drágább, mint egy névtelen egri termelőé.

-vannak a "nagy évjáratos" borok, de ezek csak megfelelő névvel(ld.előbb) párosítva értékesek

Összességében az a véleményem a kérdésről, hogy átlagos fogyasztóként ne költs 5000 forintot egy liter borra, mert nem fogod élményben visszakapni, ill. ha a bor visszaadná is, nem fogod érezni.

Egy 1000 forintos bikavér már akár nagyon jó is lehet, de a csalódás lehetősége itt is fennáll.

2011. ápr. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Kedveském, én nem 'ODAKI' hanem 'IDEBE' vagyok, nekem nem kell hazanézni, mert én itthon vagyok. A 20 euró pedig nemzetközi megfigyelés, +-5 euró differencia lehetséges, bár nagyon is lehet különbség 20 eurós és 20 eurós bor között.
2011. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!