Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A bor vagy a sör hízlal-e jobban?

A bor vagy a sör hízlal-e jobban?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 07:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
Sör
2011. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A bor. Nagyon sok a cukor benne.

Cukorbeteg vagyok, csak tudom már.

2011. máj. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Apukám is cukorbeteg, egyből eltiltották a sörtől, bort viszont (rosé) ihat. Ez mondjuk nem azzal van kapcsolatban, hogy melyik hizlal jobban, de szerintem is a sör.
2011. máj. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


A bor minőségétől és fajtájától is függ, de általában a sörben kevesebb a kalória.

A probléma ott van, hogy a sörhöz eszel egy kis pogácsát, vagy ropit... valami sós ropogtatni valót. 1l sörhöz meg tudsz enni egy csomót <-Ez hízlal :(

Míg a borhoz annyira nem kívánod az ilyeneket.

2011. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Minőségi fehérbor(10,5) 80 Kcal

Minőségi fehérbor(12) 84 Kcal

Minőségi fehérbor(13) 94 Kcal

Minőségi vörösbor(10,5) 63 Kcal

Minőségi vörösbor(12,5) 72 Kcal

Minőségi vörösbor(12) 69 Kcal (l dl)


Világos sör kb 40 kcal.


1 dl sört ritkán iszik az ember, 1 üveg kb 200 Kcal.

2011. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Phoney ***** válasza:
Bocsánat, de itt csak én hallottam száraz és édes borokról?:D
2011. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mondoshawan válasza tökéletes, ezek szerint a borban val sokkal több kalória, csak abból általában kevesebbet iszik meg egyszerre az ember, mint sörböl.


Phoney: az édes és száraz bor között jóformán nincs különbség, mert a szárazban a cukorból alkohol képzödött.

2011. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Phoney ***** válasza:

"Phoney: az édes és száraz bor között jóformán nincs különbség, mert a szárazban a cukorból alkohol képzödött."


Az alkoholból viszont nem tud zsírt csinálni a szervezet (attól függetlenül, hogy a méregként való lebontása exoterm), de javíts ki valami használható anyaggal, ha tévedek.

2011. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez egy érdekes ötlet, az alkoholt a szervezet ugyanúgy fel tudja energianyerésre használni, mint minden más élelmiszert. AZ, hogy DIREKT nem állit belöle elö zsirt, teljesen ényegtelen: ha energiahiány van a szervezetben, akkor azonnal felhasználódik, ha energiafelesleg, akkor raktározza a szervezet, ugyanúgy, mint a cukrot vagy a keményitöt.
2011. máj. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Phoney ***** válasza:
Az etanol mióta táplálék?? A "minden más táplálékban" vagy eleve szénhidrát van, vagy azzá alakítható. Az alkohol nem, így hát sehogyse tud belőle zsír lenni (és arról se tudok, hogy a szervezet elraktározná az alkoholt:D), csak abból, amit mellé bezabálsz.
2011. máj. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!