Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meddig őrzi meg a minőségét...

Meddig őrzi meg a minőségét egy pezsgő?

Figyelt kérdés
van egy 0.75 BB édes pezsgőm a polcon,hivatalos vagyok vendégségbe gondoltam elviszem,de nézem a dátumot és szerintem lejárt már,ilyen számok vannak ott ezért 8307 meg hasonlók,ezért nem tudom hogy jó e még,szerintetek van valami baja?vagy lenne valami bajunk ha elvinném?
2011. máj. 25. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

bármeddig


nem véletlenül lehet kapni 20-30 éveseket aranyáron...

2011. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ez tuti? már mint olyan ez is mint a bor? mert ugye szénsavas,és nem akarok beégni,hogy oda viszem,aztán minden baja van :D
2011. máj. 25. 11:53
 3/12 anonim ***** válasza:

olyan hát.


még a 200 éveset is megisszák nézd meg:


[link]

2011. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
Ha jól tudod az alkoholoknak nincs szavatossági idejük
2011. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
aha,értem,és köszi a linket! :)
2011. máj. 25. 12:08
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
A legtöbb alkoholos ital minél régebbi, annál értékesebb, és bontatlanul nem romlanak meg, sőt. Nyugodtan elviheted ajándékba azt a pezsgőt.
2011. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:
100%

???


Ti suliból írtok vagy mivan:D


Bor, pezsgő simán megromlik otthon, 12% alkohol nem tesz csodát. Ha a polcon áll régóta, akkor azt általában meg is lehet érezni rajta. Nagyon durván rossz íze azért nem szokott lenni, max ha a nap is sütötte.


Lejárati dátum meg azért nincs rajta, mert a tárolástól függ, hogy romlik-e.


(Egyébként a legtöbb ital értéke nem nő az idővel ha már palackozva van, legfeljebb ha különleges kiadás.)

2011. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: nem mindenki 13 éves itt a GYIKon :) Nekem kötetlen munkaidőm van, ezért vagyok a neten.


Az előtted szóló voltam.

2011. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nem üledékes akkor jó.


Üdv!

2011. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
üledékes? azt hogyan tudom megállapítani? :D nézegetem azon kívül hogy kicsit poros,nem látok egyebet az üveg belsején. szóval akkor azt mondjátok többséggel hogy még iható,és nincs semmi baja? mert valaki meg azt írta lehet,hogy már nem jó,most teljesen össze zavarodtam,még sokára lesz fizetés,nem nagyon van pénzem ilyesmire,ezért gondoltam,hogy elviszem vendégségbe,amit találok itthon,nem tudom pontosan de olyan 2-3 éve itt áll szobába.
2011. máj. 25. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!