Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nagyon régóta foglalkoztat ez...

Nagyon régóta foglalkoztat ez a kérdés: ha kiskanalat teszünk a felnyitott pezsgősüvegbe, nem megy ki a szénsav. De miért?

Figyelt kérdés
2009. márc. 20. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Kimegy a szénsav, ez csak régi mende-monda, ezt már bizonyították a discoveryn is, meg valami magyar csatornán is láttam már ezt. Egy tuti: hogy nem használ semmit a kanál.
2009. márc. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó:


sőt ha homályban olvasol, nem romlik a szemed; ha vizes hajjal mész ki az utcára, nem hullik majd ki a hajad, csak megfázhatsz; a sör nem hizlal annyira mint mondják; nem jó az almaevés a fogmosás helyett; ha sokáig nem mosol hajat, akkor nem megy át öntisztulásba, csak már nem tud felvenni több koszt; sőt rengeteg zöldség tartalmaz méreganyagot, de azt lebontja a szervezet

2009. márc. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
67%
Első válaszólónak, te próbáltad már? Mert én igen, és jó darabig (hetekig) tényleg szénsavas marad.
2009. márc. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Én is próbáltam, nekem nem ért semmit, és én is láttam egy műsort ahol több mende-mondát cáfoltak meg. ili
2009. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Annyira marad szénsavas ha kanalat teszel bele, mint ha nem.

első voltam

2009. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát nagyon köszönöm a kimerítő választ, bár én szkeptikus vagyok, mert szerintem is több szénsav marad benne kanállal, mint kanál nélkül...

De ha ez nem igaz, akkor íme a következő kérdés: miért találták ki ezt, hogy a kiskanál segít? (min alapulhat?)

2009. márc. 22. 08:37
 7/9 anonim válasza:
100%
Na, én is szkeptikus voltam... De egy szilveszter után leteszteltem... És tényleg mükszik!!!! Nem tudom hogy, de mükszik!A másik üvegben alig maradt szénsav 2 nap után , de a kiskanalasban még élvezhető volt a pezsi!!!
2009. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BeerHunter ***** válasza:
100%
A trükk lényege, hogy mindenképp fém kanál legyen, és hűtőbe rakd a pezsgőt. Ilyenkor ugyanis egy un. hideg légdugó keletkezik a pezsgősüveg nyakában, ami valamennyire gátolja a szén-dioxid kioldódását a levegőbe. Ha úgy tetszik a kiskanál elszívja a hideget a hűtőből, mivel jó vezető, így a dugó folyamatosan a helyén marad, hideg marad.
2009. dec. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

De sok a hülye basszus... -.- Inkább tanulna, vagy utána olvasna.. mint jönne a vizes hajas szöveggel..

Igen használ, bár nem olyan jelentős mértékben.

Mi van a palackban? - nyomás

Miben oldódnak jobban gázok (általában)? - hidegebb oldószerben

Mit csinál a fém? - vezeti a hőt

Mi történik a szén-dioxiddal mikor párolog? - megnő a nyomás, levegő kerül a helyére


[link]

2014. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!