Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a reális ára egy palack...

Tom Benko kérdése:

Mi a reális ára egy palack minőségi bornak?

Figyelt kérdés
Azaz milyen értéktől kezdődően lehet valóban jó minőségű borra számítani, és honnan kezdődik, hogy már a minőségen felül mást is meg kell fizetni (pl. származási hely)?
2011. jún. 15. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
2-3e forinttól, de persze lehet olcsóbban is jó minőségű bort kapni, attól függ milyenre gondoltál.
2011. jún. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 4-5 ezer forint körül vannak.
2011. jún. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 komasa ***** válasza:
100%
Olyat keress amire a fajtán kívül az van ráírva, hogy "védett eredetű bor" azok már nagyon jók. 4 minőségi besorolást szokás Magyarországon használni, a védett eredetű a 4.!
2011. jún. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Akár 500 Ft ért is lehet venni de az igazik azért 2-4 ezer forin közöttiek
2011. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

igen 5-8száz ft-ér már kapsz,persze ne az 5littyós koccintósra gondolj mer az is akörül van,olyan kis üveges 7deciseket.

első pár válaszoló félre értette a kérdést,azt hitték azt kérdezed mennyibe kerülnek a legdrágább borok

2011. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Phoney ***** válasza:

Soha életemben nem vettem 1000 Ft alatt igazán jó bort, legfeljebb "kellemeset" vagy "ihatót", amit magában az íze miatt sose vennék a számba. Egy komolyabbért 3 ezret simán ki kell fizetni.


Nehéz megmondani, hogy mennyit érhet legfeljebb egy bor (reálisan), hiszen mindig lehet még egy kicsivel jobbá tenni, és a minőség továbbjavítása egyre többe kerül, és/vagy egyre nagyobb szakértelmet igényel. A borász tudását is megfizeted, nem csak a nyers előállítási költséget.

2011. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdezem, mert Egerben az egyik bolt kirakatában láttam több tízezer forintért is borokat, amik szerintem erősen túlárazottak még akkor is, ha tényleg kiváló minőségűek.
2011. jún. 16. 17:44
 8/10 anonim válasza:
Eger sétáló végén???
2011. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A borminősítő mellett.
2011. jún. 19. 11:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer ittam a Wunderlich pincészetben (Villány) 10e Ft körüli bort, nagyon jó volt, bár ennyi pénzt biztos nem adnék egy üveg borért :)
2011. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!