Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fekte teát, hogyan lehet...

Fekte teát, hogyan lehet erjeszteni és meddig tart?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, hogy analfabéta vegyok a borok és alkohol tartalmú italok tekintétben, csupán a Kombucha gyártáshoz kellene erjesztett teát csinálnom. Sajnos nem tudom hogyan kell. Erjesztett fekete teára gondoltam.


Fekete teát állni kell hagyni levegőn és szobahőmérsékleten, ennyi lenne ? Mennyi ideig tart és honnan tudom hogy készen van az erjedési folyamat.


2011. júl. 30. 15:10
 1/8 Phoney ***** válasza:

[link]


A cukor erjed, nem a tea.

2011. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És hogyan erjeszted a cukrot ? A fekete teát álni hagyon a konyhába fedetlenül ?


Az a baj, hogy eddig minden Kombucha gyártás leírásánál azt írták, hogy nagyon fontos hogy erjesztett teát öntsünk bele, de hogyan készítsem el, az nem volt benne.

2011. júl. 30. 17:46
 3/8 Phoney ***** válasza:
Az első válaszban linkeltem egy cikket, abban le van írva ez is.
2011. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nincsen leírva egyáltalán :D
2011. aug. 8. 06:41
 5/8 Phoney ***** válasza:
Ha végigcsinálod, ami oda van írva, akkor meg fog erjedni magától:) Az erjesztést nem csinálni kell, hanem előkészíteni és "hagyni".
2011. aug. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenhol máshol azt írják, hogy az erjesztett teát már a kezdő löttybe kell beletenni és fontos dolog, nem szabad kihagyni.
2011. aug. 8. 13:08
 7/8 Phoney ***** válasza:

Az egécs Kombucha-csinálásnak az a lényege, hogy van ez az élesztőkultúra (a kovász), ami megerjeszt egy adag cukros, legalább 15 percig áztatott teát. Nem tudom milyen helyeken olvastad, hogy ennek előre "erjesztett" tea kell, de az teljesen értelmetlen volna.


Akkor ugyanazt csinálnád, csak az igazi kombucha-kovász helyett pl. sütőélesztőt kellene beletenned, és az már nem kombucha volna. Gondolom van kombucha-kovászod, ha ilyet akarsz csinálni:)

2011. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most nem keresem meg, de minden más Kombucha csinálás oldalon az van, hogy nagyon fontos hogy már erjesztett teát is tegyünk bele.
2011. aug. 8. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!