Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 3 puttonyos tokaji aszúból is...

3 puttonyos tokaji aszúból is van gagyi, vagy ez is jó, csak nem a márkát fizetjük meg?

Figyelt kérdés

termelte és palackozta: H 0305 Produve of Hungary

Ez áll rajta. Összehasonlítási alapom nincs, mert "igazit"( [link] még nem ittam.


2011. szept. 3. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem igazán értem a kérdést.

Most a linkelt bor nem tetszik, vagy olyat nem ittál még?

2011. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire igaz, nekem a Cora egyik biztonsági őre mondta, hogy ezek a nagyon olcsó aszúk a minőségi aszúkból maradt törkölyből vannak készítve.

Azt mondta felöntik vízzel és újra kipréselik.

2011. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első, azt gondoltam eddig egyetlen és igazi aszúnak. Azért pont az "igazi" után írtam, mert arra vonatkozik.
2011. szept. 4. 08:42
 4/8 Phoney ***** válasza:
100%

Az aszú törvényi követelményei ma elég nevetségesek, úgy határozzák meg őket, hogy minél több pénzt lehessen csinálni a nevével. Bármelyik borász megmondja, hogy egy üvegy normális aszút megycsinálni is több ezer forint. Az aszú régen drága dolog volt, és mára sem történt csoda, csak felfedezték, hogy milyen nagy igény van mindenből a gagyira.


Szóval a kérdésre válaszolva, van belőle gagyi, de a törvénynek megfelel, azaz papíron igazinak számít.


[link]

2011. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hmm.. köszönöm. Remélem legalább egy átlag édes fehébor szintjét eléri. Mondjuk 800ft...
2011. szept. 4. 11:47
 6/8 Phoney ***** válasza:
100%
Ittam már olyan édes szamorodnit borospincében, amiről hamarabb elhittem volna, hogy aszú... sajnos számíthatsz rá, hogy a 800-osnál is kifizetsz 2-300-at csak a névért, és egy 5-600 forint értékű bort kapsz.
2011. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kinyitottuk a bort. Nagyon finom, édes, nem savas... Ezek után még inkább kíváncsi lettem az eredetire. :)
2011. szept. 5. 07:57
 8/8 anonim ***** válasza:
jó íze van, én tegnap megittam belőle 5 üveggel..
2011. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!