Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van, az hogy tömény...

Miért van, az hogy tömény italtól (pálinka, vodka, whiskey, konyak stb. ) dülöngélek, és leborítok dolgokat, míg más piától nem?

Figyelt kérdés
Ha megiszom 10 korsó sört vagy 2 liter vörösbort, akkor csak jól vagyok, és énekelhetnékem támad. De viszont ha ugyanezen mennyiségnek megfelelő whiskeyt megiszok (kevesebb, mint fél liter, és nem tisztán, hanem kólával keverve!), akkor dülöngélek, mindent leborítok, és ha valakivel találkozom, az azt mondja, hogy inkább menjek haza, és feküdjek le. Mi ennek az oka, hisz mennyiségileg kábé ugyanaz az alkoholmérték?
2011. szept. 7. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkohol%, ezért is hívják töménynek azokat az italokat...
2011. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
és miért van az, hgoy én meg már egy sörtől is szédülök? :D
2011. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:
100%
Általában ki mihez szokott elvén működik. Én egy sörtől gyakran masszívan lebambulok egy órára (bár több sör nem igazán ront a helyzeten), míg a töménytől nincs ilyen gondom. Mondjuk olcsó töményet nagyon rég nem iszok, arról nem tudok nyilatkozni.
2011. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
+ a töményet gyorsabban le is döntöd, a 2 üveg bor vagy az általad említett sörmennyiség azért lassabban csúszik...
2011. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jöjjenek még válaszok, ne kíméljetek! :)

A whiskey amúgy "Canadian Whiskey".

De komolyan, az eufória, és jókedv, amit nekem okoznak a tömények alig fél óra alatt, az kiváló, csak miért kell hozzá a dülöngélés és a veszély, hogy valamit széttörök? Ez utóbbi kettő nélkül oké lenne. :O :(

2011. szept. 7. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Ajanlom figyelmedbe a "Passower Sliwowitz"-ot!!!

Jo kituno 100%-os tisztasagu Szilva!!

70°-os!!

2011. szept. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 jin ***** válasza:
58%

én a pálinkától se dülöngélek

se semitől

mert nem tudok anyit inni h részeg legyek

néhány kupica és nem kivánom

de a bortol szterm nem lehet berugni az egy kellemes alkoholtartalmu szőlőklé

2011. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán aközött lehet valami, amit már fentebb is írtak. A töményet gyorsan lehajtod és az erősebb.


Én a bortól táncra perdülök, a töménytől dalolok, a sörtől kacagok.

2011. szept. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez azon is múlik, hogy a folyadék segíti a lebontást. És ugye ha egy sört iszol, akkor lehet hogy ugyanannyi alkoholt iszol, mint 0,5 deci 50 %-os pálinkánál, de a sörrel bevitt folyadék segít a lebontásban és mint előttem is mondták már, a sört és a bort nem egyszerre iszod meg . (:
2012. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!