Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy lehet egy boros hordót...

Hogy lehet egy boros hordót megragasztani?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy szüreteltünk és miután át lett fejtve a hordóba az után derült ki hogy ereszt. Pontosabban az oldalán két léc között van egy kis rés és azon nyomja ki. NEm lehet ezt valamivel megragasztani, megfoltozni?

NEm vagyok borász nem bírom leírni ezeket de remélem érthetően írtam le, engem csak megkértek hogy járjak utána nincs e valami megoldás. MErt nem akarjuk kidobni ez miatt.


Előre is kösz.


2011. szept. 17. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne tegyetek bele bort,mert megragasztani nem lehet. Rendbe hozni csak kádár tudja. De ha üresen beleteszitek egy nagy kád vízbe,ami teljesen ellepi néhány napra,akkor megdagadnak a dongák,és nem fog ereszteni.
2011. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kát nem hiszen hogy bele bírnánk rakni mert több mint 300 l es :) de kösz a választ
2011. szept. 18. 18:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Helló, én borász fia vagyok. Ez gyakori jelenség, ugyanis a hordó kiszárad. Ez akár minden évben megismétlődhet ha a hordóban nincs állandóan bor. Mi az üres hordókat szüret előtt mindig bedagasztjuk. Ez azt jelenti, hogy feltöltjük a hordót vízzel, így a hordó fáji megdagadnak és nem fognak ereszteni. Annyiból áll az egész hogy a hordót töltsétek fel vízzel, és ha kifolyik a víz pótoljátok mindig. 2-3 nap alatt úgy bedagad a hordó hogy nemfog ereszteni. Ez több 100 éve így működik a fahordóknál.
2011. szept. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!