Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mézbort lehet ízesíteni más...

Mézbort lehet ízesíteni más préselt gyümölcslével?

Figyelt kérdés

Üdv! A segítségeteket szeretném kérni. Mézből erjesztett bort szeretnék csinálni, de mellé még ízesíteni is, az ízesítéssel van a problémám. Ha mondjuk préselt málna lével szeretném ízesíteni, akkor azt a készítés melyik szakaszában rakjam bele? Az elején, az első átszűrésnél, vagy a végén....? Vagy ha málnalevet is rakom bele akkor az valamilyen nem kívánt hatást is kiválthat? És még meg szeretném azt is kérdezni hogy kb. 10 liter borhoz mennyi málnalé szükséges...

Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat!


2011. okt. 17. 20:08
 1/5 karesz54 válasza:

A fahéjat, szegfűszeget és a citrom levét hozzáadjuk. Leszűrést követően a folyadékot kőkorsóba töltjük, lenvászonnal letakarjuk, hogy levegőt kapjon, és hűvös, sötét helyre állítjuk. A folyadékot 30 napig tároljuk így, időről-időre egy kicsit meg-megkeverve.

Ez után fogyasztható!

2011. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ha fent lenne az interneten nem kérdezném.. Ezek szerint te nem értetted meg a kérdésst. az alpöszzeálítást én is tudom, ezen felül volt más kérdésem..
2011. okt. 19. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:
biztos hogy el fogsz érni valamilyen (legalábbis több esetben) jóindulatú ízváltozást. a meggyborba is szoktak tenni ribizlit. az hogy milyen gyümölcs levét teszed bele, azt az ítélőképességedre bízom.
2011. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

23:45 vagyok. csak arra nem válaszoltam amire kellett volna.

szerintem akkor öntsd hozzá mikor már a tároló edénybe töltenéd a kész "főzetet". nem sok értelme van sztem hogy felfőzd a gyümölcs levet is. fél óra alatt nem érnek össze az ízek.

2011. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod:)
2011. okt. 29. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!