Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Létezik élesztő/gomba és...

Létezik élesztő/gomba és cukor nélküli alkohol?

Figyelt kérdés

betegségem miatt erjesztett, cukros alkoholokat nem ihatok. valamennyit lehet, de csak akkor ha növényi eredetű cukor és nem valami adagolt, szintetikus lötty. Mit ihatnék? sört, bort, nem lehet ugye. Van olyan amiben kevés a növényi cukor?

nem értek annyira a készítésükhöz, szóval, ha hülyeséget írtam, bocsánat. Érdeklődöm csak.


2011. nov. 11. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
A valódi bor csak szőlőből készül,nem lenne szabad cukornak lenni benn.
2011. nov. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Létezik és neked marhára nem segít. Az "alkohol", helyesen mondva alkoholos italok ízért pont az alapanyag és a készítési mód határozza meg. Lehet venni iparilag előállított alkoholt, csak keserű íze van, és alapból más semmi. Mellesleg macerás és drága is megfelelő mennyiségű gyógyszerészeti alkoholt beszerezni, a többi ipari etanollal én meg nem próbálkoznék, mert szennyezett lehet.
2011. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A gyógyszerészeti alkohol sem ivásra gyártották szerintem.

Amúgy tudomásom szerint minden cukor növényi eredetű, a kristálycukrot is cukorrépából nyerik ki. A nádcukrot cukornádból. A nyírfacukrot nyírfából. A mesterséges édesítő meg nem cukor.


Az alkoholt meg cukorrá bontja le a szervezet.

Úgyhogy szerintem felejtsd el az alkoholt.

Miért olyan fontos egyébként? Én ihatnék, de nem iszom. Semmi szükségem rá.

2011. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem ehetek: cukor, szénhidrát, sajt, tej, semmi ilyen.

viszont jön a szilveszter, születésnapok. én előtte mindig megittam egy kis hubertust vagy metaxat a családdal, most meg vizet.

és szeretnék én is valamit fogyasztani

2011. nov. 11. 10:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem fog menni, az alábbi ak miatt:

[link]

"Az etanol a természetben tisztán sosem fordul elő, mindig híg vizes oldatában található.


Megtalálható kis mennyiségben némely gyümölcsben, a humuszban, a legtöbb természetes vízben, az erjedő gyümölcsökben, a friss kenyérben, a cukorbetegek vizeletében stb.


Előállítása


Hagyományos módon az etanolt cukortartalmú oldatok élesztőkkel való erjesztésével nyerik. (Az alkoholos italokat ma is kizárólag így készítik.)"

2011. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jeges tea gyümölcsökkel, jégkockával diszíve, pezsgős pohárban felszolgálva. Még irigyelni is fogják.
2011. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:

A pálinka (nem ágyas és nem mézes!) és a vodka jellemzően mindig cukormentes.


[Eredendően a többi párlat („rövidital”) is az, mert a lepárláson nem jut át semmilyen cukor, de gyakran édesítik és/vagy karamellezik őket egy kicsit, főleg az olcsóbbakat.]

2011. nov. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:
ma 09:44: az alkoholból nem csinál cukrot a szervezet.
2011. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. akkor pálinka(házi a legjobb gondolom) illetve a vodka.
2011. nov. 11. 19:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Whiskey, vodka, rum, gin. Csak tisztán, minőségi.
2018. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!