Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha egy üveg bor mát 2-3 hete...

Ha egy üveg bor mát 2-3 hete meg van bontva, és hűtőben áll, mit lehet kezdeni vele?

Figyelt kérdés
Úgy értem, gondolom inni nem jó már. De főzni vele esetleg? Van olyan recept, amihez jó az állottabb bor is?
2011. nov. 27. 03:13
 1/7 anonim ***** válasza:

vörös, fehér, rozé? dugó bele van dugva? milyen bor? mer ha ilyen párszáz forintos, akkor sokat nem oszt, megihatod (fröccsel, kólával), de el is főzheted, vöröset gulyás jellegű kajákba, a fehéret tejszínes ragukhoz.


gondolj bele, a borospincékben évekig is eltartják a bort, hordókban.

2011. nov. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ha megkezdik a hordót,és darabban áll,akkor az a bor is megromlik.

Főzéshez esetleg felhasználhatod,vagy készíthetsz belőle forralt bort.

2011. nov. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ha hűtőben állt bedugva, semmi baja, nyugodtan megihatjátok.a kocsmákban is áll a hűtőben a bor felbontva, esetleg hetekig is, mire egy vendég pont azt kéri.ha minden vendéglős kiönteni a kéthete felbontott bort, nagyon elszegényedne..

az szaglás, ízleleés a legfontosabb, ha nem érzel rajta semmi különöset, akkor fogyaszd el.

borsodónak, forralt bornak, boros teának is megfelel,de jelzem, ha rossz lenne maga a bor ezek sem lennének finomak belőle.

2011. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 1 hónapja áll a hűtőben egy vörösbor, semmi baja, mindig ebből teszek egy kicsit a pörköltekbe, még inni is jó.
2011. nov. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 B&L válasza:
A bort mérsékelten hüvös helyen, egyenletes hömérsékleten száraz helyen ami szerintem igy történt. Akkor felhozom a parafadugós változatát amit fektetve vagy döntve kel tárolni mert hogy ne engedje át a levegöt mert az bórromlást okoz. Énszerintem ha a tetején semi nem keletkezet akkor még szerintem jó lehet.
2011. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 doboszoli ***** válasza:
Mit kezdenél? Ahogy Lenin elvtárs tanította: BE A SZERVEZETBE!
2011. nov. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először is megnézem, hogy üledékes-e, milyen a szaga, íze. Ha rossz, akkor kuka, ha nem, akkor inni is, főzni is jó.
2011. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!