Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerinted melyik a legjobb...

Szerinted melyik a legjobb bourbon és melyik a legjobb skót whisk (e) y?

Figyelt kérdés
Most ne menjünk bele az 5000 forint feletti kategóriába, hanem az alap minőségi viszkikre vagyok kíváncsi. Válaszokért előre is köszi!
2011. dec. 26. 01:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Pontosítok kb. a 8000 ft-ig terjedő kategóriára inkább. :)
2011. dec. 26. 01:10
 2/4 Phoney ***** válasza:

Bourbonből leginkább a Blanton's Single Barrel. Egyszer egy amerikai italfórumon láttam kérdezni valakit, milyen igazán jó bourbont ajánlanak. Azok közül egyedül ezt találtam meg itthon, és valóban jobb a Jum Beam Blacknél is. Jobb boltokban 7000 alatt van.


Skótból emlékeim szerint a Glenfiddich és Glenlivet 12 éveseket is lehet kapni ennyiért, a skótwhiskysek általában ezeket ajánlják ismerkedőnek a drágább malátawhiskyk előtt. Ha teltebb ízt akarsz, akkor a Johhnie Walker Black Label is igen korrekt (8-ból akár a Green Label is kijöhet, az még jobb). Ezek nem feltétlenül a legjobbak, de sokkal jobbakat nem nagyon találsz a kategóriában. A Chivas Regalt részemről mellőzném.)

2011. dec. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Phoney tökéletes válaszokat ad mindig, kifogásolni nem lehet, csak megerősíteném, hogy a Blanton's Single Barrel tényleg nagyon jó választás, ezt már lehet inni jéghidegen jég meg minden más nélkül.


Skót whiskykkel nem nagyon vagyok tisztában, de a 12 éves Chivast mindenképp hanyagolt a többi meg ugye már jóval drágább.


Írek (bár nem említetted) közül Tullamore vagy Bushmills.

2011. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

+1 igen jó bourbon: Elijah Creag 12 éves. Töményen (47%) kicsit nehezen áll össze, szóval nem árt neki egy cent víz, vagy egy jégkocka. 6400-ért vettem akciósan, amúgy nem tudom, mennyi.


A jó whiskyket egyébként (szinte minden más minőségi párlattal egyetemben) szobahőmérsékleten (kb 16-22 fok) érdemes inni.

2012. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!