Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kocsmában milyen mennyiségben...

Kocsmában milyen mennyiségben szoktatok italt rendelni?

Figyelt kérdés
Még nem nagyon jártam ilyen helyen,és nem szeretnék amatőrnek látszani. Szóval,röviditalokat és másokat milyen mennyiségben szokták? Egy pohárral,egy decivel?
2012. jan. 14. 01:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a csuda az, hogy amatőr??

Basszus, azt és annyit rendelsz, amennyit akarsz, ideális esetben amennyi jólesik és amennyitől nem leszel mocsokrészeg. Senki nem szereti azt, aki menő akar lenni, aztán összehányja a vécét.


Egyébként én nem érzem magam amatőrnek, de általában egy sört szoktam rendelni, vagy egy rövidet kísérővel. Ha megittam és úgy érzem, innék még, akkor rendelek újat. Kivétel ez alól, ha annyira sokan vannak, hogy félórát kell állni a pultnál, de akkor is max. két italt rendelek, azzal már elég sokáig el lehet lenni. Ha megmelegszik, akkor meg úgysem jó.

2012. jan. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi,de úgy értettem,hogy egy decit,két decit,vagy hogy?
2012. jan. 14. 02:58
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Rövidet általában 2 vagy 4 centiliert ("centet") adnak, a 4 cent a feles. Tehát a pultostól x felest kérsz.
2012. jan. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Felesnek mondják mindenhol azt, ami 5cl. Nálunk van még a 3 centes, ez értelem szerűen 3cl-t jelent.

A pultnál pedig mondod, hogy egy feles vodka lesz. Egy decit ne kérj ki egyszerre, az nagyon sok lenne.

Jó szórakozást! :)

2012. jan. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

- bor > x deci

- sör > pohár, v korsó

- rövid > x cent (2-3,4, stb.), v feles

- koktéloknál meg ugye adott

2012. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha még nem jártál ilyen helyen, akkor nem javaslom, hogy töménnyel kezdj!

Kérjél ki 1 korsó sört vagy egy pohár bort, aztán azzal el leszel :)

2012. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)
2012. jan. 14. 14:31
 8/11 anonim ***** válasza:
én hektóval szoktam kezdeni, tehát javasolom hogy kérj egy hektoliter vodkát, attól kicsit jobb kedved lesz:)
2012. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pénteken voltunk haverokkal kocsmázni megittam 1 óra alatt 2 sört 1 feles Jägert, meg egy feles Jim Beam-et és a Jim-nél már kérdezte a pultos csaj, hogy ugye nem lesztek rosszul, pedig csak jól éreztem magam, semmi bajom nem volt, ha nem éhgyomorra ittam volna akkor meg sem érzem, de ha tényleg kezdő ivó vagy és nem vagy közel 90Kg mint én, akkor tényleg kezdjél 1-2 itallal, úgy hogy előtte jóllaktál, és mikor megittal ne kérd ki a következőt, hanem várj kb. 10 percet, mert akkora szívódik fel annyira, hogy érezd azt hogy mennyire vagy részeg, és emiatt egyszer bitang szarul lettem, mert bevedeltem egy csomó piát kb. 20 perc alatt, aztán fél órával később nem bírtam felállni a WC-ben.
2012. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát én igencsak ritkán kocsmázok, sosem voltam kocsmázós fajta, de ha ott vagyok, akkor rövidezek(amit egyébként elég ritkán teszek, mert boros és sörös vagyok inkább)... olyan 5-6 max, amit venni szoktam, attól függ, milyenek az árak. cherry brandy-t, vodkát szoktam ilyenkor inni, volt, hogy olyan 200 ft körüli árak voltak, na az jó volt. ha drágább, akkor nem veszek :D
2012. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!