Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az egyes piacokon kapható...

Az egyes piacokon kapható házipálinka és otellóbor legális és biztonságos e?

Figyelt kérdés
Az otellóborról már hallottam, hogy veszélyes, mert etilalkoholt tartalmazhat és az. vakságot vagy halált is okozhat.
2012. jan. 29. 16:40
 1/3 anonim válasza:
Hehe, az etil-alkohollal semmi gond. Az pont a metilalkohol, amitől vakul az ember. A házi pálinka sok esetben jobb mint a bolti. Az otellot még csak szinházban láttam. De ennyi erővel azt is kérdezhetted volna hogy az utcán sétálás biztonságos-e.
2012. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Etil -metil.Ezt a kettőt tényleg mindig keverem. Van otelló bor, otelló szőlóből készült rossz minőségű bor. A piacokon én is kérdeztem a kofákat, hogy az a vörös lé mi, amit árulnak. Ott is azt mondták, hogy otellóbor. A házipálinkát vagy szamogont sok helyen cukorból, krumplihéjból vagy kukoricából és korpából csinálják mifelénk és az nem hiszem, hogy túl jó.
2012. jan. 29. 17:19
 3/3 Phoney ***** válasza:
73%

Ha a pálinkán nincs zárjegy, akkor illegális, és hogy biztonságis-e, az csak a szeszfőzőtől függ. A kockázat adott, de ha tiszta gyümölcsillata van (azaz nem előpárlatos, nincs acetonszaga), akkor jellemzően biztonságos.


A bornál is fennáll a kockázat, mert van, aki félig megtisztított denaturált szeszből hamisítja, de ha igazi jó boríze van, akkor megint csak valószínű, hogy biztonságos.

2012. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!