Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miert irja az energiaitalok...

Miert irja az energiaitalok dobozan, hogy alkohollal nem keverheto?

Figyelt kérdés

2012. febr. 20. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert, ha megteszed, akkor ledobja az agyad az ékszíjat. Durván felerősítik ezek a szintetikus pisik az alkohol hatását.


Amúgy nem halálos, a Hell és a Fütyülős is már gyárt olyat ahol vodkával vagy pálesszel van keverve.

Szokták még keverni pezsgővel is.


Utána sokkal másnaposabb leszel.

2012. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:
Mert az energiaitalnak van egy olyan hatása, hogy kevésbé érzed, mennyire vagy részeg, az alkoholtól pedig nem érzed, ha már túl sok volt az energiaitalból, és így a kettőből együtt jóval többet bírsz meginni mint külön-külön, aztán a sok hülye jól széjjelcsapja magát, mert a sima berúgás az már olyan „múlt századi”, érted:)
2012. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, már csak azt nem értem miért csinálhat közös promóciót sok alkoholt gyártó cég energiaitalokkal?? (pl. nagyobb üveg mellé ajándék energiaital)
2012. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gabor9 ***** válasza:
Az energiaitalban van taurin, ami egy olyan anyag, amely ha alkohollal keveredik akkor vmiféle méreganyag is felszabadulhat. A 2 együtt rákkeltő (mondjuk már a levegő is rákkeltő..), és hát a koffein+alkohol is egészségtelen, túlságosan felpörget. Én már ittam 1 éjszaka 4 Bols vodkát Red Bullal, amúgy jó volt, de azért nem ajánlom, én is csak 1x ittam.
2012. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:
Nincsen semmiféle rákkeltő méreganyag. A taurin is a serkentő hatása miatt veszélyes alkohollal. Nem kell minden sz*rt elhinni az interneten.
2012. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Abban egyébként tényleg egyet értek, hogy az egyik miatt nem veszed észre a másikat. Én is volt hogy nem is nagyon éreztem, hogy részeg lennék, pedig már vagy 6-7 feles bennem volt, és energiaitalból is 3-at letoltam minden baj nélkül, úgy hogy józanon már 2-től kezd fájni a szívem
2012. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gabor9 ***** válasza:
phoney nem netes hülyeség, így hallottam, de ettől persze lehet hogy nem igaz.
2012. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az alapvető oka az, hogy az energiaitalban lévő koffein serkenti az alkohol felszívódását + a szénsavnak is ugyanez a hatása, mert ingerli a gyomor nyálkahártyáját. Magyarul hamarabb berúgsz ugyanattól az alkoholmennyiségtől. Ettől függetlenül lehet azért inni, csak óvatosan.
2012. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a koffein még vizet is von el a szervezettől, amit az alkohol is megtesz még emellett, szóval mondhatnák azt is, hogy veszélyes kombó, de azért egy vodka/whisky-redbull nem fog megártani (de ha mondjuk iszol rá 1 pohár vizet, azzal nem árthatsz).
2012. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!