Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » At olcsó piáktól tényleg...

At olcsó piáktól tényleg rosszul lehet az ember, a drágáktól meg nem?

Figyelt kérdés

Másnaposságra gondolok,. Ezt mondja haverom, ha vbalmai olcsó házipáleszből iszol be, másnap ne csodálkozz ha rosszul vagy, de ha minőségiből, uigyan annyi mennyiséget, másnap nem leszel rosszul.

Ez igaz?


2012. febr. 23. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért ez így nem teljesen igaz, jó minőségűtől is lehet másnapos az ember, de valóban, az olcsó, kommersz piáktól könnyeben (már kisebb mennyiségnél is), és rosszabb. De a házi pálinkát meg kell, hogy védjem, vannak nagyon jók, ez azon múlik, hogy milyen gyümölcsből készül (a földről felvakart rothadt szilvából vagy a fáról leszüreteltből, stb.), illetve hogy ki főzi.
2012. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:

Van benne igazság, mert egy szakértelem nélkül készített pálinkában sok minden van, amitől rosszul lehet az ember. Ide tartoznak a rosszul cefrézett (ecetes, büdös cefre) és a rosszul elválasztott („csak a rézelejét veszem el”, illetve „addig engedem, amíg van benne szesz”) pálinkák, amikben leginkább az acetonszag és az utópárlat fazékíze versenyeznek. Egy rossz házipálinka sokkal ártalmasabb, mint pl. a teszkós kommersz körte, ugyanis az tisztább szeszből van.


Azt is tudni kell, hogy a kereskedelmi gyümölcspárlatokban (így a pálinkában is) különösen sok metanolt engedélyeznek, hektoliterenként 1000-1500 grammot gyümölcstől függően (a brandyben pl. csak 200, a vodkában pedig 5 g/hl lehet!). Egy pálinka metanoltartalma tehát akár 1,5% is lehet.


Egy hibátlan pálinkában viszont igen kevés metanol van (a díjnyertes otthonfőzők néha elviszik beméretni, tőlük tudom).


Másnaposnak lenni egyébként bármilyen minőségű italtól lehet, mert első körben az etanol okozza, de tény, hogy második körben még sokat lehet rajta rontani.

2012. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kommersztől megdöglesz másnap,a minőségitől viszont nem fáj úgy a fejed,meg nem is vagy olyan szarul másnap.
2012. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én ezt a boroknál tapasztaltam. A kocsmában vett vbktól amibe koccintós bort tettek nagyon rosszul voltam mindig, ha nem voltam már részeg akkor is szédültem meg másnap is majdnem hánytam, viszont a picit drágább boroktól már nem volt ilyen problémám... :D
2012. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Részben így van! Azért a házipálesz nem olcsó tegyük hozzá. Gondolom kommersz szutykokra gondolsz. Igen, én azoktól másnapos voltam mindig, mondjuk nem is iszom régóta. Viszont van, hogy letolok buli alkalmával fél-egy liter Chivast, na attól még egyszer sem voltam másnapos!
2012. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolso nem mindenki teheti meg hogy 10 000 ft / üveg áru piát vegyen jo a johnnie walker is attól sincs másnaposság
2012. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:
A gabonavodkáktól (sőt, szerintem semmilyen vodkától) sincs másnaposság, ha figyelsz a vízbevitelre, emiatt tényleg kár drága italt venni.
2012. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
alkohol alkohol...mindegy mitöl rúgsz be, ha sokat iszol, vagy nem bírod, ugyis másnapos leszel.
2012. márc. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!