Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy a legjobb cseh sörökhöz, itt nálunk egyszerűen nem lehet hozzájutni?

Figyelt kérdés

Csak a leggyengébb cseh sörök kaphatók nálunk. Pl. a Zubr, Gambrinus, Staropramen, Pilsner Urquell, Budweiser, Kozel.

Valami marketing humbug lehet a dologban.



2012. márc. 20. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy a Pilsner Urquell a leggyengébb sörök közül való.. Az ára sem az.
2012. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem meg bőven jól van ez ,hogy csak cseh sörből 5-6 félét is lehet kapni nálunk,

nyilván kint kell majd innia annak, akit a hazai kínálat nem elégít ki

2012. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, végül is van benne valami, de szerintem a Magyaországon kapható Pilsner eléggé kopott az utóbbi időben.
2012. márc. 20. 18:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs rá (fizetőképes) kereslet. A Budweiser meg szerintem nem cseh. A XIII. kerületben ha jól tudom van egy cseh söröző.
2012. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A Kozelen kívül egyik se számít gyengének. Amit Csehországban veszel az persze jobb mint az import, de nem drasztikusan. A Kozel is csak azért rossz, mert itthon csinálják, "licenc" alapján.

Egyébként jobbakhoz is hozzálehet jutni Budapesten, persze valamivel drágábban. De nem meglepő hogy nem hozzák be nagy mennyiségben a prémium darabokat. Egyrészt túl drága is lenne, másrészt túlságosan eltér a magyarországi sörkultúra, itthon inkább a szódavíz jellegű ízetlen söröket kedvelik, pl: Soproni, Borsodi stb. , míg a csehekre általában pont a karakteres íz jellemző, pl. pilseni típus.

2012. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Phoney ***** válasza:
100%
Mert akkor durván leesne a bóvli divatsörök kereslete, akinek van pénze, nem venné tovább őket. A pilsner urquelltől sem estem seggre, prémium sörökre szakosodott sörözőkben kb bármi jobb nála.
2012. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a legismertebb márkákat a legkönnyebb eladni, a cseh sörök közül a 3 legismertebb valszeg a PU, a Budweiser meg a Staropramen, ezeket Európa legtöbb országában meg lehet kapni, de még Amerikában is (nem keverem az amcsi Buddal, a csehet is meg lehet venni ott). A világ sörgyártásának nagy része pár nagyobb multi kezében van, így simán be tudják vinni egyik országból a másikba a termékeiket vagy a licenceket, így van ez a PU meg a Staropramen esetében is (a Pilsner Urquellt pl. a Dreher importálja, de mindkettő a SABMiller tulajdona). Ha egy multi hatékonyan be tud hozni nagy tételben sört, főleg ha a saját testvérvállalatától, azzal elég nehéz versenyezni, így hát leginkább Pilsner Urquellt, Staroprament meg Budweisert (utóbbit a Carlsberg importálja) találhatsz cseh sörök közül a legtöbb bolt polcain. Ha egy sörgyáraktól független importőr akar behozni söröket, akkor versenyhátrányban van alapból, ha be akarja juttatni termékeit a nagyáruházakba, ezt talán tovább nem kell részletezni. Eladni se lenne könnyű őket, amíg a magyar fogyasztók jó része hajlandó megvenni sörökből 20 forinttal olcsóbbért az 5-ször rosszabbat.


Egyébként vitatkoznék veled több ponton is. A Pilsner Urquell nem éppen rossz, sőt jó, még akkor is, ha régen tényleg jobb volt. A Budweiser is teljesen rendben van meg a Staropramen is, a világosra értem, a barnáik nem az én műfajom, de rossznak azok se rosszak. Ezek a márkák legalább joggal lettek híresek, nem úgy mint pl. a totál jellegtelen Heineken.


Másrészt meg kapható egy rakás cseh sör, csak nem feltétlenül a Tescóban:

pl. Pesten a Pivo söröző

www.pivo.hu (csak cseh sör van)

www.csakajosor.hu

Utóbbi kínálatából melegen ajánlom a Pardubicky Portert, nagyon jóféle.

2012. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a kozelt jobban szeretem mint a Pilsner Urquellt az valami nagyon durván keserű, jó a sör alapból keserű, de az már kemény, én a Tuborgot, Calsberget, Heinekent, Amstelt, Stella Artoist, Beckset is jobban szeretem a Pilsnernél, pedig még ezek is mind olcsóbbak, igaz nem csehek, de szerintem a Dán, Német, vagy Holland minőséggel sincs probléma.
2012. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én mondjuk Szlovákiában élek és itt bizony csak az ócskább cseh sörök kaphatók, a szlovák sörök meg egyenesen semmilyenek, jellegtelenek. Elfogadható szlovák sör a Steiger Gold és az Urpiner 12-es. Ami különleges és cseh az itt a Primátor és a Bernard. Ezek kifejezetten karakteres sörök, nem tudom, hogy Magyaországon ismertek-e? Szóval, ami engem illet, én inkább a markánsább ízvilágú, karakteres söröket szeretem. Egyébként azért jutott eszembe ez a kérdés, mert elmúlt hétvégen voltam Brno-ba és ott bizony jópár nagyon izgalmas sörrel találkoztam. Persze inkább kocsmában de üvegesek között is. Van ott egy igen jó különleges sörbolt, ott jutottam hozzá pl a Rychtár 15, Chodovar, Skalák 13. Illetve pár angol alehez: Abbot ale, Spitfire Shepherd neame.
2012. márc. 21. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt biztos nem hozzák ide.
2012. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!