Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mitől annyival jobb a Jack...

Mitől annyival jobb a Jack Daniels mint mondjuk a Johnnie Walker, vagy a Ballentines? Édesebb?

Figyelt kérdés
Csak mert a Jack Danielset 5-6 ezer Ft-ért is megveszik az emberek, a tescoban, meg intersparban, míg mondjuk a Johnnie Walker Red Labelt, meg a Ballentinest sokszor le kell akciózzák 3000Ft körüli árra, hogy megvegyék.

2012. márc. 22. 17:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%
Édeskés az íze, mert juharfaszénen csepegtetik keresztül a készítése során, de egy zöld, vagy kék Johnny is egy magasabb minőség, azt sem kapod meg olcsón. A classic Johnny, és a Ballantines egy egyszerű alap blended (házasított) whisky, azok tipikus tömeggyártott termékek, így lehetnek olcsóbbak.
2012. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát én a Johnnie Walker Red Labelre gondoltam, azt sejtettem, hogy a zöld, meg a kék Johnnie az jobb, mert a zöld kb. 12 ezer, a kék meg kn. 50 ezer Ft. Azt olvastam, hogy a Jacket átszűrik Juharszirupos faszénen, és ezért gondoltam, hogy édesebb, de akkor ezek szerint valóban így van, köszönöm a választ.
2012. márc. 22. 19:00
 3/28 Phoney ***** válasza:
82%
A vastag juharfaszenes szűrés inkább olcsósítja a JD-t (adott minőségű párlatból adott érlelési idővel lágyabb italt hoznak ki, a vodkához hasonlóan), viszont jobb minőségű és tovább is érlelik, mint a Ballantinest vagy a piros Johnnie-t. Emellett egészen más típusú whisky (mivel ez amerikai, a másik kettő meg skót), de nem ezért kerül többe.
2012. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Phoney ***** válasza:
53%
(Az édes illatát pedig a kukorica adja, nem a juharfaszén.)
2012. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%

(Az édes illatát pedig a kukorica adja, nem a juharfaszén.)


Ezzel vitatkoznék. A jellegzetes "JD" illatot egyértelműen a juharfaszenes szűrés adja, hiszen ha a kukorica adná akkor az összes Bourbon ugyanúgy JD illatú lenne.

Mint bármixernek volt szerencsém részt venni egy Jack Daniels által tartott külön képzésen, ott is elhangzott ugyanez.

2012. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
40%

"Azt olvastam, hogy a Jacket átszűrik Juharszirupos faszénen, és ezért gondoltam, hogy édesebb"


Nem juharszirupos a faszén, hanem juharfából van.

2012. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Phoney ***** válasza:
69%
Ez az, amit a gyártók és a kereskedők fújnak orrba-szájba:) Mindenkinek a saját legendáját kell nyomni, mint mikor egyes pálinkafőzők azt terjesztik, hogy egyedül a pálinka van 100% gyümölcsből a világon. A Tennessee whiskey (ami hivatalosan nem is létezik, törvényileg mindössze „Tennessee államban készült whiskyt” jelent, nemzetközi egyezményekben pedig „Tennessee államban készült straight bourbon whiskyként” határozták meg az amerikaiak) inkább a bourbon egy hagyományos alfaja, ami nálam és nálad okosabb hozzáértők szerint inkább a rozs hanyagolásának és a szokatlan lágyságnak köszönheti, hogy az édesség jobban érvényesül benne (mert a bourbon édes, ez nem kérdés). Juharfaszenet meg még pont nem szagoltam, de nem hiszem, hogy JD-illata lenne, vagy lenne bármi édesítő potenciálja.
2012. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat, azt tudom, hogy a Ballentines, és a Johnnie Skót Bourbon Whiskyk, míg a Jack Daniels Amerikai tennessee whisky, csak nem tudtam, hogy emiatt mitől lesz annyival jobb, de akkor már értem, tovább érlelik, nem gyártanak belőle olyan sokat, és édeskésebb. Akkor lehet holnap veszek egy kis 5cl-s Jacket, és ha tényleg sokkal jobb a Skót Riválisoknál, akkor lehet veszek egy 0.7-set a Müllerben 4700-ért:)
2012. márc. 22. 19:30
 9/28 Phoney ***** válasza:
71%

Nem a Ballantines és a Johnnie skót blended whiskyk:)


A bourbon amerikai whisky.


A Tennessee (hivatalosan is) egyfajta bourbon whisky, és egyáltalán nem keveset gyártanak belőle, csak költségesebb az olcsóbb skót blendeknél, mivel azokba ízetlenebb, olcsóbb grain whiskyket is kevernek.


(És mielőtt valaki belekötne a betűzésbe, a hivatalos elnevezés amerikában is „whisky”, csak megengedett a „whiskey” forma is.)

2012. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy sok láb magas hatalmas tartály amiben a juharfaszén van, és több napig tart mire a whisky átcsepeg rajta, szóval biztos hogy érezni fogod azt a különleges illatot.

Egyébként egyszerű, tegyél egymás mellé egy Four Rose's-t, vagy bármilyen Bourbont, és egy JD-t, és érezni fogod az illatán a különbséget, amit ez a szenes szűrés adott. Ez az eltérő technológiai részlet adja az eltérő illatot, ha csak a kukorica adná akkor ugyanolyan lenne mint a többi Bourbon.

2012. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!