Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A likőr megtud romlani?...

TOXSICK kérdése:

A likőr megtud romlani? (nincs felbontva, de már egy pár éve ittvan. )

Figyelt kérdés

2012. ápr. 6. 15:25
 1/5 Phoney ***** válasza:

Rá van írva, hogy van-e szavatossága. Ha nem korlátlan ideig őrzi meg a minőségét, akkor meg tud romlani.


Egyébként a különösen romlandó összetevőket leszámítva (tejszín, tojás) ez nem jellemző. Minimum 15% alkohol és 10% cukor van benne, de jellemzően mindkettőből több.

2012. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi. :)
2012. ápr. 6. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
sztem kóstold meg, elég kicsi a valószinüsége, hogy megromlik
2012. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 slywer válasza:

Ha te raktad el,akkor biztosan nem romlik meg--az alkohol és cukor tartalma miatt,ami tulképp. tartósítja.(ezért teszik el a lekvárt is cukrosan).


Én egészen véletlenül (miközben meggybefőttet kerestem) találtam rá a 2 éve eltett diólikőrre... :D szinte egészen "cherry-izű" lett. :)

2012. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bontottam már fel 20 éves likőrt (azt hiszem, bonbonmeggy volt). Semmi baja sem volt. Megiszogattuk.
2012. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!