Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A minap bementem a kisboltba...

A minap bementem a kisboltba és látom hogy van egy új tábla amin az áll hogy "14 éven aluliaknak szeszes italt nem szolgálunk ki". Én eddig úgy tudtam hogy 18 év alatt nem lehet venni. Hallot már valaki erről? Tényleg lehet 14 éven felül venni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez melyik városban van? Oda költözök:) Na jó nem, úgyis már csak 9 hónap és 18 leszek, de tényleg fura, bár a legtöbb kisboltba úgyis még a 11-12 éves gyerekeknek is odaadják, szóval ha akarod úgyis találsz olyan kisboltot ahol megveheted, tavaly nyáron bementem 3 kisboltaba, ahol még soha nem voltam, és 3-ból 2-be egy szó nélkül odaadták a piát. Az lenne jó, ha a tescoba is bevezetnék ezt:D
2012. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
meg anyádnál.
2012. ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:D Pesten és megkérdeztem az eladót hogy az mióta van igy? Azt mondta hogy adta a ...(már nem emlékszem hogy mit mondott) és kötelező kirakni
2012. ápr. 12. 16:15
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
én ahol felnőttem városban ott is volt egy kisbolt amiben ez volt kirakva,és a mai napig ki van rakva. és ennek már 20 éve! Lehet bolt dönti el ezt nem tudom,de abba a boltba már 9 éves koromtól fogva kiadták a dohányterméket is :) Nem voltak valami szigorúak annyi szent:)
2012. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elírás szerintem. Le kellett volna fényképezni, és beküldeni valamilyen humor oldalra.
2012. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Olyan kb. 10 évvel ezelőttig 14 éven felülit ki lehetett szolgálni alkohollal, valszeg abból az időből maradt kint.
2012. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, írja, hogy új a tábla.

Kérdező, fényképezd már le, mert erre kiváncsi vagyok :)

2012. ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
Ha új, akkor valaki rossz táblát csináltatott. Először is 18 év alattit tilos alkoholtartalmú itallal kiszolgálni, másodszor a „szeszes ital” hivatalosan csak az égetett szeszből készült italokat (tömény, likőr) jelenti.
2012. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Majd megkérdem az eladót hogy lefényképezhetem e :D egyébként azt mondta hogy új nem rég hozták neki.
2012. ápr. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!