Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet Budapesten valahol...

Lehet Budapesten valahol Kahluát kapni? (mexikói kávélikőr)

Figyelt kérdés

[link]


White russain-t szereznék csinálni, kell hozzá vodka, tej, sok jég és ez a kahlua. Valaki nem tudja, hogy lehet-e ezt, vagy ilyesmi alkoholos italt Budapesten kapni?



2012. máj. 4. 15:20
 1/2 Phoney ***** válasza:

Azt még a teszkók is árulják, de nem igazán éri meg az árát (mondom ezt úgy, hogy egy igazán jó italért 15 ezret is kifizetek).


Van egy házi recept, ami white russianbe teljesen megfelel (a valódi jobb, de ezt csak magában fogyasztva lehet észrevenni).


0,75 dl száraz instant kávé


150 ml forró víz


390 ml kristálycukor


75 ml barnacukor


750 ml vodka (ekkora a „normál” vodkásüveg, de nézd meg a címkén)


1 vanilliabab 10 cm vagy 1 teáskanál vanilliaextrakt


1 teáskanál méz


A cukrot és az instant kávét megfőzöd a tűzhelyen, a többit utólag addod hozzá.


Persze az igazi Kahlúa rumból van, de nehéz olyan könnyű rumot találni, ami megfelel Kahlúához. Próbáltam, rosszabb lett.


Arra kell vigyázni, hogy ha teljesen kihűl a főzet, akkor kikristályosodik benne a rengeteg cukor, szóval még langyosan add hozzá a szeszt, aztán rögtön zárd le az üveget. Forrón nem szabad, mert elpárolog a szesz.


Egyébként ez a kávélilőr teljesen iható magában is, jó ajánék bárkinek, aki szokott kávét inni:)

2012. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a segítséget! Szerintem ki fogom próbálni, amit írtál.

De tescóba is pont akartam menni, ezért veszek egy ilyen likőrt is, kipróbálom először azzal.

2012. máj. 4. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!