Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az úgy nevezett Tablettás...

Az úgy nevezett Tablettás borok (mulatós, csárda, stb. ) megromolhatnak-e, , ha igen milyen formába mutatkozik ez meg?

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 07:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Megpimpósodhat, üledékes lesz.
2012. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az aljára leülepszik ilyen fehér trutymó, aminek furcsa szaga van:D Mondjuk az egész tablettásnak furcsa szaga van, de olyankor meg pláne:D
2012. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha igazi borról megfelejtkezel, mondjuk marad egy-két pohárnyi az üvegben, az is megecetesedik, hogy élvezhetetlen lesz.Feltételeznénk, hogy a tablettás borba tesznek valami tartósítót is, a többi adalékanyag mellé, hogy jobban állja a sarat.
2012. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:
100%
Meg fogsz lepődni, de pont úgy romolnak majd meg, mint a bor általában. Egyébként a legtöbb bor tartalmaz tartósítószert, kénnek hívják. Az ipari borászatok még meg is esküdnek neked hogy „kén nélkül nem lehet bort készíteni”. Persze egyébként lehet.
2012. jún. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a borral úgy vagyok, hogy nem pimpósodik meg nálam.Ha rám jön,akkor azt a 7 decit benyakalom hamarosan, hogy nincs is ideje romláson gondolkodni, aztán fél évig én nem gondolok a borra. De a férjemnek van tokajiból gyűjteménye, őrizgeti itt éveken át, s mikor sátoros ünnepen felbont egy régi évjáratot, ami olyan szép,kristálytiszta, átlátszó az üvegben,de mikor a maradék esetleg csak másnap kerül a pohárba,akkor már megtört, fátyolos lesz. Szerintem a bor nagyon kényes jószág. De gondolom az ilyen tablettás borokat nem azért veszi valaki, hogy megromoljon nála a maradék:))
2012. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve, amikor az év borásza lebukott, akkor hallottam, hogy glicerint is tesznek bele.Állítólag ő a megengedettnél többen használt.

viszont arról is neten olvastam, hogy az un. "tablettás" borok is borból vannak, csak nem a legjobb szőlőkből.

2012. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:
50%

A glicerin természetesen is jelen van a borban, épp ezért szabad valamennyit utólag is hozzáadni. Likőrökben is gyakran használják, mert szirupossá teszi az italt anélkül, hogy nagyon édesítené.


A „flakonos = tablettás” mítoszáról meg annyit, hogy ha műitalokra rá mernék írni, hogy BOR, akkor a kommersz körtét sem szeszes italnak, hanem PÁLINKÁnak címkéznék. Mindkettő pont ugyanannyira tilos.


Többször is találkoztam már kocsmában kimért műborral, és annak semmi köze a bolti flakonoshoz.

2012. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
nincs tablettás bor. elterő minősegű borok vannak, ami az árukban is megnyilvánul. es minden bor ugyanúgy romlik.
2012. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Egy ismerősöm velem vetette meg liter számra a régi KGST piacon a vodkát.Talán lengyelek árulták. Nem mertem megkérdezni, hogy netán ebben fürdenek otthon? Majd megtudtam, hogy szőlője, lőréje van, s így "javította" fel az alkohol fokát, aztán eladta kocsmárosnak.

Nem tudom, hogy igaz volt-e a dolog, de róla ezt is feltételeztem, ami a sumákságát illeti.

2012. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!