Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan készíthetek olyan...

Hogyan készíthetek olyan likőröket, amik víz hozzáadása miatt ilyen "tejszerűvé" válnak?

Figyelt kérdés
Nem tudtam jobban megfogalmazni, louche-nak hívják a folyamatot. Ilyen pl az abszint és a pernod is, de az más kategória. Azt tudom, hogy azon alapszik, hogy a növények illóolajai kicsapódnak ha lecsökken az alkoholszint víz hozzáadása miatt. Én már csináltam házi növénylikőröket, de egyiknél sem volt ilyen megfigyelhető.
2012. jún. 8. 17:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Phoney, rád számítok :D
2012. jún. 8. 19:35
 2/6 Phoney ***** válasza:

Ha minőséget akarsz, akkor szükséged lesz valamilyen legalább 80%-os alkoholra, mert csak ebben áznak ki rendesen az illóolajok. Ebbe gyakorlatilag bármilyen fűszert áztatsz érdemi mennyiségben, utána opálosodni fog. Persze legjobban az ánizstól és édesköménytől:)


Ha olcsóbban akarod megoldani, akkor gyógynövényboltban veszel 100%-os tisztaságú ánizsolajat (700-800 Ft és sose fog elfogyni), valamilyen (legalább 37,5%-os) töménybe csepegteted (kb. 10 csepp/liter) és jól összerázod. Ez egy olcsó párlatot (vodka, olcsó törkölypálinka) feljavít, de igazán finom nem lesz.


A házi likőröknél általában azért nem jelenik meg, mert egy 40-50 fokos szesz nem nyeri ki az illóolajokat még az ánizsból sem.

2012. jún. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És ha egy előre elkészített gyógynövényes likőrbe csepegtetem azt a 10 cseppet, azzal is működni fog, nem?
2012. jún. 9. 08:51
 4/6 A kérdező kommentje:
1l kereken 40 fokos vodkából van és 5dkg növényből
2012. jún. 9. 08:52
 5/6 Phoney ***** válasza:
Attól függ, mennyire cukroztad össze a likőrt, mert az ugye hígítja. Ha így is megvan kb. 36%-os, akkor működni fog. Szívesen:)
2012. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az alkohol (vagy egy része) legyen Ouzo (ánizspálinka).

Alapból opálosodik víz hozzáadására.

2012. jún. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!