Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen aszalt gyümölcsöt...

Milyen aszalt gyümölcsöt ajánlotok ágyaspálinkába?

Figyelt kérdés
Nézelődtem már, de nem tudom melyik gyümölcsöt válasszam. Eddig csináltam már mazsolából, szilvából és eperből. Az epres nagyon nem sikerült, mert szerintem cukrozott volt és semmi íze nem lett a pálinkának. Van valami jó receptetek ? Fűszereket nem szeretnék bele rakni. Meddig kell ázni hagyni egy 55 fokos pálinkában, hogy kijöjjön a gyümölcs íze ?

2012. jún. 12. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Áfonya, barack. Minél tovább érleled, annál jobb.:)
2012. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a múltkor ananászosat ittam, különleges és isteni finom. Barack, körte.
2012. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Barack pálinkám van itthon, azt majd máskor :D
2012. jún. 12. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Bodza:)
2012. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi mindig olyan gyümölcsöt teszünk a pálinkába, amiből eredetileg készült. Ha szilvapálinka, akkor aszaltszilvát, ha törköly, akkor mazsolát. Szerintem így hozza ki legjobban a pálinka ízét. Viszont, ha jó az alap, akkor nem igényli az "ágyazást".
2012. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

áfonya


ittam már sokfélét,de az a legjobb eddig

2012. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, ezt rosszul sikerült borból főzték ki. Teljesen tiszta, nincs semmilyen íze (azt is mondhatnám rá hogy víz ízű) és ezért szeretnék ágyas pálinkát csinálni belőle.
2012. jún. 12. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!