Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Túl gyorsan berúgok?

Túl gyorsan berúgok?

Figyelt kérdés

Az a problémám ,hogy irtó hamar berúgok,ezt úgy értsétek ,hogy egy üveg citromos sör után is már spiccesnek érzem magamat, 2 rendes sör után már nem 100%-s a járásom, töményebb italokról ne is beszéljünk 1 normális házi pálesz "kostoló" után félrebeszélek.. ezen mindenki jól mulatt a társaságomban és "irigyelnek" ,hogy "legalább nem kell sokat költened piára", de engem piszkosul zavar és kellemetlen ,hogy beülünk haverral vagy családdal 1-2 sörre beszélgetni vagy csak a nyári meleg miatt, és aki szembejön egyből azt vágja le ,hogy én részeg vagyok utána meg magyarázhatod ,hogy tényleg csak 1 pohár sört ittál.. már volt olyan ,hogy megjegyezték ,hogy egy héten mennyiszer vagyok "részeg" pedig egy héten nem szoktam többet inni 2-3 sörnél általában.

sajnos hiába eszek előtte nem segít semmit, emelé igen nagy darab vagyok.


Valaki valamit esetleg tudna megoldásnak?



2012. jún. 26. 05:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Emiatt ne kezdj el toleranciát kiépíteni, meglehetősen rossz alku lenne. :D

Hát van, aki hendikeppel indul, ez ilyen...

Hogy mennyire rúgsz be, sok mindentől függ,( pl ha sok zsírosat ettél lőtte, kicsit jobban bírod,) de igazából erre nem lehet számítani, mert nem egy nagy befolyásoló tényező, ráadásul ha mondjuk kicsit fáradtabb vagy, akkor azonnal semmibe vész ez az "előnyöd".


Szerintem hosszútávon az egyetlen logikus megoldás, anyagilag, és egészségileg is, ha egyszerűen még kevesebbet iszol.

Senki nem teheti neked szóvá, hiszen a lerészegedés nem az elfogyasztott alkohol mennyiségtől függ, hanem hogy hogyan hat az adott emberre.

Ha nem a berúgásért iszol, akkor tulajdonképpen nem is kell alkoholt inni, de ha mégis akarsz, igyál gyengébb italokat.

Ha más korsóval issza a sört, te igyál pohárral.

Vagy igyál radlert, (sör fanta, vagy sör sprite, ahogy ízlik).

Vagy ha fröccsöztök, ne nagyfröccsöt igyál, hanem hosszúlépést.

Ha töményet nyomtok, amíg más felest iszik, csináltass long drinket 2 cl töménnyel.

Ha elkerülhetetlen, hogy több alkoholt igyál, akkor igyál mellé sok sok vizet, bár ez már megint csak nem segít sokat.


De azt is megcsinálhatod, hogy ha kéritek ki egymás után a köröket, akkor kimaradsz mondjuk minden 3.-ból.

Ha barátokkal, családdal vagy, akkor ezt meg fogják érteni. Csak nyíltan kell csinálni, mert van olyan fafejű részeg, akinek rosszul esne, ha titokban nem innál, ő meg igen... remélem érthető.

Meg 1 pohár sör után is le lehet állni, és mondjuk gyümölcsleveket, vagy más üdítőt inni, ha ez ciki egy adott társaságban, akkor a társasággal van a baj, de amúgy felnőtt embereknél ez nemigen szokott problémát okozni, hogy ezt elfogadják, és tekintettel legyenek erre. Végül is te se határozod meg senkinek, mit igyon.

2012. jún. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Az ember két okból iszik:

a) szomjas,

b) be akar rúgni.


Namármost, ha szomjas vagy, nem kell alkoholt inni (az amúgy is dehidratál). Igyál vizet, üditőt. Ha emiatt kinéznek egy társaságból, akkor nem a megfelelő társaságban vagy.


Ha pedig a berúgás a célod, akkor nincs probléma, sőt, még előnyben is vagy.


Egyébként pedig lehet keverni is: igyál sört, amíg jól érzed magad, utána térj át az ásványvízre.

2012. jún. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még mielőtt elmész inni, keress C-vitamin tablettát és úgy 1000 milligrammnyit törj szépen össze és keverd egy evőkanálnyi mézbe. Ezt edd meg, ez is segíthet, hogy jobban bírjad.
2012. jún. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is nagydarab vagyok, és már 1 sörtől vagy felestől is kicsit furcsán beszélek, de ahhoz hogy ne járjak teljesen egyenesen 5-6 kell ahhoz meg, hogy hányingerem is legyen már 7-9. Lehet, hogy te kevés piától részegebbnek tűnsz mint a többiek, de ha sokat innátok akkor ők előbb rúgnának be, mert velem ez így szokott lenni.
2012. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem azért szoktam inni mert le akarok részegedni, egyszerüen csak szeretem a sört, szerintem hetente 2-3 doboz megivása nem egy nagy bűn. Töményt maximum buliban iszom. Igazából csak nagyon kellemetlen és zavar, azt hittem van rá valami megoldás de úgy látszik nincs.
2012. jún. 26. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!